Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin od Netflix vs Wiedźmin 3 vs serial z Żebrowskim

Netflix pokazał wizerunki Geralta, Yennefer oraz Ciri, których zobaczymy w serialu Wiedźmin. Choć firma nie raz zaznaczała, że nie wzoruje się na grze od CD Projekt RED, wielu graczy tak wbiło sobie do głowy wygląd postaci z gry, że nie potrafi sobie wyobrazić innego Białego Wilka.

Serial Wiedźmin od Netflix w zerowym stopniu opiera się na grach z serii Wiedźmin od CD Projekt RED. Platforma podkreśla, że jedynym wyznacznikiem tego, jak będzie wyglądał świat przedstawiony w serialu – a co za tym idzie, również bohaterowie – jest proza Andrzeja Sapkowskiego, czyli twórcy wiedźmińskiego uniwersum.

Pamiętamy jeszcze, jak Netflix ujawnił pierwszą fotkę Henry’ego Cavilla, który zagra Geralta. Odnosiliśmy wówczas wrażenie, że ogromna rzesza graczy była zdecydowanie na NIE. Jednak pokazane niedawno zdjęcia wyglądają o wiele lepiej, co przełożyło się na pozytywne komentarze odnośnie Białego Wilka z serialu Netflix. Co prawda niektórzy nadal narzekają (np. na okrągły medalion, lecz właśnie tak opisywał go Andrzej Sapkowski w swoich książkach), lecz uważamy, że kolejne materiały, a w końcu trailer, rozwieją ostatnie opary hejtu.

Netflix pokazał nie tylko Geralta. Mamy również zdjęcia z Yennefer (Anya Cholatra) oraz Ciri (Freya Allan). Tutaj opinie są mieszane, zwłaszcza jeśli chodzi o wspomnianą czarodziejkę. Dlaczego? Ponownie mamy odniesienia do gry od REDów, gdzie Yenn była przedstawiona lepiej.

Gry Wiedźmin tak utrwaliły wizerunek marki w wielu umysłach młodych ludzi, iż nie ma się co dziwić, że odniesienia do gier są obecnie na porządku dziennym. To tak samo, jak niegdyś polscy gracze porównywali Geralta do Michała Żebrowskiego, który zagrał Geralta w polskim serialu telewizyjnym z 2002 roku.

Poniżej znajdziecie małe porównanie wizerunków Geralta, Yenn oraz Ciri, jakich widzieliśmy w serialu TVP i grze Wiedźmin 3 oraz jakich zobaczymy w oczekiwanym serialu Netflixa. Które wersje postaci najbardziej Wam odpowiadają i dlaczego?

Opis serialu Wiedźmin od Netflix:

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Wiedźmin od Netflix – trailer serialu 19 lipca

Netflix ujawnia również, że pojawi się na San Diego Comic Con. Na 19 lipca zaplanowano panel serialu z udziałem aktorów (Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan) oraz showrunnerki serialu (Lauren S. Hissrich). To właśnie wtedy mamy ujrzeć oficjalną zapowiedź, czyli trailer. Zapewne tego samego dnia filmik wyląduje w sieci i każdy będzie mógł przekonać się osobiście, jak prezentuje się serialowy Wiedźmin w ruchu.

Dokładna data premiery serialu Wiedźmin

Choć oficjalnie jej nie poznaliśmy, według jednego z przecieków, cały pierwszy sezon serialu Wiedźmin od Netflix zobaczymy w dniu 20 grudnia 2019 roku. Taka informacja została podana na początku czerwca na blogu Recapped. Serwis Comicbook podkreśla, że choć na pierwszy rzut oka wspomniane źródło może wydawać się dosyć mało wiarygodne, jest wręcz przeciwnie, ponieważ właśnie na tym blogu pojawiły się w przeszłości informacje o serialu, które następnie zostały potwierdzone. Oczywiście nie oznacza to, że i tym razem insider ma rację, lecz na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na jego słowa. Jednocześnie pamiętajcie, że to nadal nieoficjalna data premiery, zatem pewien dystans należy zachować.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%