Wiedźmin od Netflix – data premiery. Specjalista od efektów ujawnia miesiąc

Można w zasadzie uznać, że wiemy niemal na 100 procent, kiedy nastąpi premiera serialu Wiedźmin od Netflix. Do poprzednich strzęp informacji dołączył bowiem kolejny puzzel, który doskonale wpasowuje się do układanki.

Kilka dni temu Lauren S. Hissrich, showrunnera serialu Wiedźmin od Netflix, poinformowała świat o zakończeniu zdjęć do pierwszego sezonu. Teraz ciężar prac przesuwa się na specjalistów od efektów specjalnych oraz montażystów, którzy zadbają o ostateczny kształt produkcji. Nadal nie podano oficjalnej daty premiery serialu, lecz w sieci pojawiła się wypowiedź, która stawia na…

Wiedźmin od Netflix – premiera w grudniu 2019 roku

Jeden z ekspertów od efektów specjalnych, który ostatnie tygodnie spędził na planie Wiedźmina na Węgrzech, wrzucił na Instagrama wpis, w którym pisze wprost, że serial jest szykowany na grudzień tego roku.

Wiedźmin od Netflix – data premiery

Pokrywa się to z wieloma wcześniejszymi doniesieniami. Przypominamy, że w piśmie do inwestorów z kwietnia (dzięki Deadline) Netflix podkreślał, że dramat fantasy Wiedźmin zadebiutuje w czwartym kwartale 2019 roku. Po drugie, w lutym Tomasz Bagiński wspominał, że na serial musimy poczekać 10 miesięcy. Wypada zatem na grudzień.

Dokładna data premiery serialu Wiedźmin

Tę znamy jedynie z przecieku, o którym pisaliśmy w połowie maja. Na blogu Recapped pojawiła się wówczas krótka informacja, zgodnie z którą data premiery serialu Wiedźmin została ustalona na 20 grudnia (piątek). Tego dnia Netflix ma pokazać cały pierwszy sezon. Serwis Comicbookpodkreśla, że choć na pierwszy rzut oka wspomniane źródło może wydawać się dosyć mało wiarygodne, jest wręcz przeciwnie, ponieważ właśnie na tym blogu pojawiły się w przeszłości informacje o serialu, które następnie zostały potwierdzone. Oczywiście nie oznacza to, że i tym razem insider ma rację, lecz na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na jego słowa. Jednocześnie pamiętajcie, że to nadal nieoficjalna data premiery, zatem pewien dystans należy zachować.

2. sezon serialu Wiedźmin – kiedy?

Jeszcze pierwszego nie było, a już mowa o drugim? Pewnie zauważyliście, że od dłuższego czasu w sieci pisze się, że pierwszy sezon będzie się składał z 8 odcinków, a sama Lauren S. Hissrich informowała o zakończeniu zdjęć do pierwszego sezonu. Jest to jasny sygnał, że Netflix myśli poważnie o kolejnym sezonie, o czym zresztą też wspominaliśmy. Krążą plotki, że kręcenie zdjęć do drugiego sezonu wystartuje w grudniu tego roku lub w styczniu roku 2020.

Kilka miesięcy temu dziennikarz KC Walsh, którego przecieki potwierdzały się już w przeszłości, donosił na Twitterze, że Netflix jest zadowolony z powstającego serialu i powinien dać zielone światło na kolejne sezony. – Wygląda na to, że Netflix jest bardzo zadowolony z serialu Wiedźmin i możemy zobaczyć zielone światło na wiele sezonów, które zostaną zamówione przed rozpoczęciem pierwszego lub wkrótce potem – pisał KC Walsh.

Zatem czekamy teraz na konkrety i zwiastun pierwszego sezonu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: