Wiedźmin na największym muralu w Polsce. Łódź ma się czym pochwalić

Wiedźmin 3 - Geralt daje lajka
Newsy

W Łodzi powstał olbrzymi, ponad 70-metrowy mural wiedźmina Geralta z Rivii. Co ciekawe, to nie tylko największy w Polsce, ale także jeden z największych na świecie murali.

Przejeżdżając przez Łódź, warto zdecydować się na krótką wycieczkę na tamtejszy „Manhattan”. Spotkacie tam olbrzymiego Geralta.

Wiedźmin na wielkim muralu w Łodzi

Geralt z Rivii jest dziś jedną z najbardziej znanych postaci polskiej popkultury, a zarazem bodaj głównym kulturowym towarem eksportowym. Nie dziwi więc, że lubimy się nim chwalić i to „na bogatości”.

W Łodzi powstał właśnie olbrzymi mural, który nie tylko jest największym tego typu dziełem w Polsce, ale i jednym z największych na świecie. Znajduje się na ścianach trzech wieżowców stojących na łódzkim „Manhattanie”, przy ulicy Piotrkowskiej 182. Mierzy ponad 70 metrów wysokości. Jest więc na co popatrzeć.

Nad dziełem bacznie czuwał Jakub Rebelka, znany w Polsce twórca komiksów i laureat wielu prestiżowych nagród. Zdobył m.in. dwukrotne Grand Prix na Ogólnopolskim Konwencie Twórców Komiksu w Łodzi. Z rysownikiem pracowało jeszcze siedem osób, wszyscy przez ostatnie dwa tygodnie powoływali olbrzymi mural do życia.

 Z ogromną przyjemnością zaprojektowałem mural przedstawiający Wiedźmina właśnie dla Łodzi, rodzinnego miasta pisarza. Moim zamierzeniem było ukazanie wyobrażenia świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Chciałem, żeby oglądający mogli poczuć skalę i złożoność tego świata, a jednocześnie zostawić miejsce dla wyobraźni widza, który będzie mógł interpretować obraz, tworząc jego własną historię

Jakub Rebelka dla serwisu Łódź.pl

Co ciekawe, mural z Geraltem powstał we współpracy miasta Łodzi, Andrzeja Sapkowskiego, CD Projekt Red i EC1, czyli Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, w którym to bohater książek fantasy zostanie narratorem jednej ze ścieżek edukacyjnych. CDPR planuje wypuścić serię gadżetów inspirowanych obrazem.

Wszystkie zdjęcia w tym artykule pochodzą ze strony Łódź.pl.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie