Świat Wiedźmina jak żywy. Zobaczcie realistyczną mapę bazującą nie tylko na książkach

Wiedźmin - mapa świata i Geralt z gry
Newsy

Wiedźmin ma rozległe i skomplikowane uniwersum. Stworzenie mapy świata biorącej pod uwagę wszystkie najważniejsze dzieła z Geraltem z Rivii to nie lada wyzwanie, ale komuś się to udało. I wyszło naprawdę świetnie.

W ramach projektu „Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: perspektywa 2022” stworzono wiele map, z czego jedna szczególnie mocno zainteresuje graczy i miłośników polskiej fantastyki. Marcin Wereszczyński stworzył szalenie szczegółową mapę świata, w którym rozgrywa się Wiedźmin. Jest tu praktycznie wszystko: od rzeźby terenu, przez przebieg granic, aż po liczbę mieszkańców poszczególnych miast.

Mapę w pełnej rozdzielczości możecie zobaczyć w tym miejscu.

Co ciekawe, powyższa mapa nie bazuje jedynie na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Marcin Wereszczyński umieścił w swoim projekcie również obiekty z seriali, komiksów i rzecz jasna gier. Dodatkowo dorzucił parę elementów od siebie w celu uzupełnienia mapy.

To prawdopodobnie najbardziej dokładna i kompletna mapa świata, w którym toczy się książkowy, growy, komiksowy i serialowy Wiedźmin. Wcześniej powstało wiele podobnych projektów, ale nie widziałem jeszcze aż tak dokładnej mapy z wiedźmińskiego uniwersum. Robi wrażenie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie