Wiedźmin, Gwint lub Cyberpunk na telefonie. CD Projekt wchodzi w gry mobilne!

Wiedźmin, Gwint lub Cyberpunk na telefonie. CD Projekt wchodzi w gry mobilne!
Mobile Newsy Polecamy

CD Projekt informuje, że nowa spółka w ramach grupy – Spokko – będzie realizowała nieogłoszony jeszcze projekt na urządzenia mobilne. Gra ma być oparta na jednym z IP, które jest w rękach Polaków. Wiedźmin, Gwint czy Cyberpunk? Stawiamy na karciankę, choć skrycie wierzymy w mobilnego Geralta.

CD Projekt publikuje ważny komunikat głoszący wejście Polaków w gry na smartfony oraz tablety. Właściciele takiej marki jak Wiedźmin wypływają zatem na szerokie wody, lecz cóż się dziwić – mobilne granie jest coraz bardziej popularne i stoi za nim duża kasa.

Oto komunikat polskiej spółki:

CD PROJEKT objął w Spokko większościowy pakiet udziałów, pozostałe przypadną na kluczowe osoby odpowiedzialne za proces produkcji i koncepcję projektu. Grupa udostępni nowej spółce m.in. prawo do wykorzystywania posiadanego IP oraz dostęp do zaplecza twórczego i biznesowego studia CD PROJEKT RED.

Znamy ludzi stojących za Spokko od ładnych kilku lat. Przyszli do nas z ciekawym pomysłem opartym na jednej z naszych marek, w który postanowiliśmy się zaangażować kapitałowo. Chcemy wnosić do naszego biznesu świeże pomysły i rozwiązania, a to co planuje ekipa Spokko jest dla nas zupełnie nowym obszarem twórczym. Nowe studio będzie w dużej mierze niezależne. Chcemy, żeby miało własną tożsamość i przestrzeń kreatywną, oczywiście kierując się filozofią, leżącą u podstaw działania Grupy CD PROJEKT – powiedział Adam Kiciński, Prezes Grupy CD PROJEKT.

Maciej Weiss razem z Rafałem Staszewskim, współtwórcy marki Spokko i liderzy nowego projektu, weszli do zarządu powołanej spółki.

Bardzo się cieszymy, że CD PROJEKT uwierzył w nasz pomysł. Współpracujemy z Rafałem i ludźmi z ekipy od dłuższego czasu. Mamy spore doświadczenie w tworzeniu gier casualowych, ale tym razem chcemy stworzyć projekt bardziej rozbudowany i ambitny, oferujący graczom nowe możliwości. To dla nas ekscytujące wyzwanie – komentuje Maciej Weiss.

Najnowsza spółka z Grupy CD PROJEKT rusza z rekrutacją do realizowanego projektu.

Spokko szuka rąk do pracy

Obecnie na oficjalnej stronie Spokko możemy przeglądać oferty pracy, które z pewnością są związane z nową grą. Poszukiwany jest m.in. animator 3D, który będzie:

  • tworzyć animacje gameplay’owe oraz cinematic’owe
  • tworzyć animacje twarzy (facial animations)
  • przygotowywać modele obiektów do animacji (skinning, rigging, morphing, lip-sync, IK)

Oprócz tego spółka poszukuje kreatywnego Gameplay Programmer’a, zdolnego Network Programmera czy dokładnej i zorganizowanej  osoby, która obejmie stanowisko Art QA i będzie m.in. odpowiadać  za importowanie animowanych obiektów do silnika Unity.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie