Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin 3 zachwycił Was kunsztem walki? Kaskader wcielający się w Geralta zaprasza na pokaz

Można powiedzieć, że to Maciej Kwiatkowski odpowiada za styl walki, jaki widzimy w grze Wiedźmin 3 od CD Projekt RED. Kaskader wcielił się bowiem w Geralta podczas sesji motion capture do podstawowej wersji gry oraz dodatków. Dzisiaj możemy zobaczyć, jak walczy z … owocami.

Na kanale YouTube grupy The Sword’s Path pojawił się nowy filmik – pokaz umiejętności walki Wiedźminów. Jednym z nich jest Maciej Kwiatkowski, czyli osoba odpowiedzialna pośrednio za to, jak Geralt posługuje się mieczami w grze Wiedźmin 3. Brał on bowiem udział w sesjach motion capture przy produkcji Dzikiego Gonu, Serc z Kamienia oraz Krwi i Wina.

Drugim Wiedźminem w poniższym materiale jest Alan Haart Padziński, którego życie toczy się wokół walki na miecze. Padziński jest instruktorem HEMA i zajmuje się również tworzeniem oręża na zamówienie. Jeśli macie na zbyciu z 800-900 euro, możecie sobie sprawić wiedźmiński miecz (zajrzyjcie do sklepu).

Wierzymy, że Maciej Kwiatkowski jeszcze nie skończył swojej przygody z CD Projekt RED i jeszcze raz wejdzie do studia nagrań przy nowej grze z serii Wiedźmin!

Wiedźmin 4 – nie. Nowa gra Wiedźmin – tak

Mimo tego że obecnie przygody Geralta zostały zakończone, a CD Projekt RED skupia się na produkcji Cyberpunk 2077, nie milkną doniesienia na temat kontynuacji Wiedźmina 3. Na temat ewentualnej kontynuacji wypowiedział się niedawno na łamach Parkiet.com Adam Kiciński – szef studia.

– Pierwsze trzy Wiedźminy były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry Wiedźmin 4. Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie. Wiedźmin jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić. Na razie świadomie chcemy skupić się na Cyberpunku 2077, aby nie rozpraszać naszych zasobów i uwagi graczy. Przyjdzie czas, że o drugim projekcie ze strategii powiemy więcej – podkreśla Kiciński.

Jak więc widać, jest spora szansa, że kolejny Wiedźmin powstanie, ale nie będzie to czwarta odsłona – przynajmniej jeśli chodzi o oficjalne nazewnictwo. Możemy więc liczyć na spin-off lub po prostu całkiem nową historię. W końcu świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego daje spore pole do popisu.

Premiera Cyberpunk 2077

Oprócz informacji na temat nowego Wiedźmina, Adam Kiciński wypowiedział się o dacie premiery Cyberpunk 2077.

– My oczywiście wewnętrznie mamy tę datę ściśle wyznaczoną, ale świadomie nie mówimy o niej publicznie. Zdradzimy ją graczom wtedy, gdy będziemy na to gotowi – kończy temat szef studia CD Projekt RED.

Nam nie pozostaje nic innego jak czekać na oficjalne ogłoszenie i zacierać ręce przed premierą Cyberpunk 2077.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%