Wiedźmin 3 w rozszerzonej wersji przygotowanej przez fana

Gdzie CD Projekt RED nie może, tam fani Białego Wilka nadrabiają.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to klasa sama w sobie. Tytuł polskiego studia jest już na ostatniej prostej jeśli chodzi o wsparcie nową zawartością ze strony dewelopera i po dwóch ogromnych dodatkach Serca z Kamienia oraz Krew i Wino, czekamy ostatecznie na Wiedźmin 3: Dziki Gon – Game of The Year Edition. Gdzieś po drodze zagubiły się niestety wersje gry Enhanced Edition, których doczekała się zarówno pierwsza, jak i druga odsłona Wiedźmina.

Wiedźmin 3 – Enhanced Edition raczej nie pojawi się już na rynku za sprawą CD Projekt RED, lecz od czego mamy zdolnych fanów? Jeden z nich – o pseudonimie Reaperrz – przygotował własnego moda, którego nazwał wszystko mówiącą nazwą The Witcher 3: Wild Hunt – Enhanced Edition.

Modyfikacja daje nam zatem to, czego nie mogą twórcy. Fanowski Wiedźmin 3 – Enhanced Edition został przygotowany naprawdę porządnie i znacznie podnosi poziom trudności rozgrywki. Mod wprowadza sporo zmian do systemu rozgrywki/walki, dodaje nowe umiejętności oraz możliwości. Po zainstalowaniu programiku Geralt otrzyma m.in. wskaźnik adrenaliny, nowe mikstury i będzie mógł bez żadnych wspomagaczy widzieć w ciemnościach. Mod zwiększa znaczenie olejów oraz maści nakładanych na miecze, zatem nie tylko walka będzie ważna, lecz również odpowiednie przygotowanie oręża.

Poniżej możecie zobaczyć materiał omawiający moda oraz sposób jego instalacji. Wszystkie funkcje Wiedźmin 3 – Enhanced Edition znajdziecie na stronie moda, skąd można go również pobrać.

Mody do Wiedźmina 3 – czekacie na tryb FPP?

Innym modem, na który warto zwrócić uwagę, jest programik od SkacikPL, który pozwoli przeżyć przygodę zaserwowaną nam przez studio CD Projekt RED z całkowicie odmiennej perspektywy. Modyfikacja dodająca widok FPP do Wiedźmina 3 wciąż jest poprawiana, lecz wkrótce powinna zostać udostępniona do pobrania w ostatecznej wersji. Moder wprowadził w niej ostatnio kilka ulepszeń, z czego najlepszą jest automatyczne wyjście z trybu FPP podczas walki, rozmów z napotkanymi osobami oraz jazdy konnej.

Jak możecie zobaczyć na poniższych filmikach, mod FPP do Wiedźmina 3 włączamy prostą komendą wpisywaną w konsoli poleceń. Świat oglądany z oczu Geralta prezentuje się naprawdę pięknie. Możemy wówczas strzelać z kuszy, lecz kiedy w pobliżu Białego Wilka pojawi się przeciwnik i zamierzamy podjąć z nim walkę, automatycznie przechodzimy do widoku zza pleców postaci, co jest naprawdę świetnym wyjściem i ułatwia toczenie pojedynków. Po zakończonej potyczce ponownie przechodzimy płynnie do trybu FPP. Podobny scenariusz odbywa się podczas wsiadania na konia czy prowadzenia dialogów.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

86 Shares
Share86
+1
Tweet