“Wiedźmin 3 w rozdzielczości 1080p na PS4, a Xbox One dostaje 900p”

To jednak nie wszystkie różnice.

Dziennikarze niemieckiego magazynu GameStar mieli okazję zapoznać się z nowym Wiedźminem w trzech wersjach – na PC, PS4 oraz Xboksa One. Według nich właśnie w takiej kolejności – jeśli chodzi o jakość grafiki – należy wymieniać edycje Dzikiego Gonu. Na blaszakach gra wygląda najlepiej.


GameStar zaznacza, że wersja gry na PlayStation 4 wyciska rozdzielczość 1080p oraz 30 fps-ów. Na konsoli Xbox One zobaczyli natomiast 900p przy takiej samej płynności. Na tym nie koniec…

W pojedynku konsol wyraźnie widać przewagę PlayStation 4. Mimo że tekstury są nieco bardziej rozmyte niż w wersji PC (wysokie ustawienia), przy normalnej odległości od telewizora trudno zauważyć różnice. Gra na PS4 działa w rozdzielczości 1080p oraz 30 klatkach płynności, co w ogóle nam nie przeszkadzało – tłumaczy GameStar.

Na Xboksie One Geralt wyrusza na polowanie również w płynności 30 fps-ów, ale tylko w rozdzielczości 900p. Tekstury zdają się nieco bardziej rozmyte niż w wersji na PS4. CD Projekt RED zaznacza jednak, że wciąż pracuje nad tą edycją i może uda się osiągnąć 1080p. Żadne obietnice jednak nie padły. Obecnie to wersja na PlayStation 4 może pochwalić się ostrzejszym obrazem i bardziej soczystymi kolorami – czytamy na łamach GameStar.

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje 19 maja na PC oraz konsolach PS4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

28 Shares
Share28
+1
Tweet