Wiedźmin 3 w aplikacji Prisma. Tak mógłby wyglądać serial animowany z Geraltem!

Wiedźmin 3 w aplikacji Prisma. Tak mógłby wyglądać serial animowany z Geraltem!
Filmiki z gier Mobile Newsy Polecamy!

Zapraszamy na nietypowy filmik od YouTube’ra Cycu1.

Aplikacja Prisma podbija świat i po wersji na system iOS została wydana kilka dni temu również na urządzenia z Androidem (do pobrania za darmo ze strony Google Play). Działanie programiku jest bardzo proste. Posiada on zestaw artystycznych filtrów, które możemy nałożyć na dowolne zdjęcie i zrobić z niego małe dzieło sztuki.

Jeden z polskich YouTube’rów – którego gościmy na naszych łamach głównie przedstawiając stworzone przezeń porównania grafiki – postanowił tym razem zająć się czymś innym i wziął w obroty wspomnianą apkę Prisma. Cycu1 nie zaczął jednak od przerabiania własnej podobizny, lecz montowania filmiku z Wiedźmina 3. – Zachwyciła mnie ta apka, więc postanowiłem wykorzystać ją do zrobienia filmu. Sporo wysiłku mnie to kosztowało, ale myślę, że było warto – podkreśla autor. – Cztery dni renderowania w Prisma, 370 unikalnych klatek, w sumie 6 godzin pracy – wylicza w opisie swojego dzieła.

Efekt? Blisko 50 sekund animacji przedstawiającej fragmenty Wiedźmina 3, przemielone przez aplikację Prisma. Oglądając ten krótki filmik chciałoby się więcej. Jest mrocznie, a z muzyką Marcina Przybyłowicza typowo po wiedźmińsku. Prawdę mówiąc, gdyby miał kiedyś powstać serial animowany z Wiedźminem, to mógłby zostać stworzony w podobnej konwencji. Ja bym się nie obraził, a Wy?

Wiedźmin 3 w technologi cel-shading

Jeśli jesteśmy już przy artystycznych przeróbkach Wiedźmina 3, warto przypomnieć screeny, które prezentowaliśmy w połowie lipca. Wiedźmin 3: Dziki Gon należy do jednej z najpiękniejszych gier zeszłego roku i co tu dużo ukrywać – to jedna z najlepszych produkcji RPG, z jakimi mieliśmy do czynienia. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak gra wyglądałaby w technologii cel-shading, teraz możecie to sprawdzić.

Wszystko dzięki użytkownikowi serwisu Imgur, który posługuje się nickiem jim2point0. Postanowił on przerobić kilkadziesiąt screenów z Wiedźmina 3 tak, by przypominały grafikę cel-shading. Posłużył się przy tym programem Photoshop oraz zainstalowanym w nim pluginem Topaz Simplify.

Efekt? Kapitalny i niezwykle barwny. Zapraszamy do galerii:

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie