Wiedźmin 3 tylko dla dorosłych. Sekcje zwłok, prostytucja, alkohol…

To dopiero początek mocnych argumentów.

Jaki jest Geralt, każdy widzi. To twardy facet, nie stroniący od kobiet i bijatyk, rzucający mięchem i bez skrupułów wypełniający krwawe zadania.


Dlatego nie dziwi ocena, jaką Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał od ESRB, czyli organizacji zajmującej się ocenianiem zawartości i wyznaczaniem granic wiekowych dla wydawanych w Stanach Zjednoczonych gier na konsole i komputery.

Wiedźmin 3 otrzymał oczywiście znaczek M, a przy tym dopisek, że tytuł zawiera intensywne sceny przemocy, zobaczymy w nim nagość, sporo nawiązań do seksu, a oprócz tego uświadczymy wulgarnego języka oraz spróbujemy alkoholu.

A jak wygląda pełne uzasadnienie od ESRB? Zobaczcie poniżej (drobne spoilery):

To gra role-playing oferująca otwarty świat, w której wcielimy się w Geralta, łowcę potworów szukającego zaginionej kobiety. Gracze będą eksplorować wyniszczony wojną świat, wykonując zadania polegające na zabijaniu żołnierzy oraz stworzeń ze świata fantasy (np. upiory, harpie, skalne bestie).

Postacie wezmą udział w pojedynkach bezpośrednich na miecze. Oprócz tego będą walczyć z dystansu oraz z użyciem magii. Wszystko zostanie podkreślone krzykami bólu, wydawanymi przez konających. Sporo krwi zobaczymy na ekranie podczas ataków, powodujących rozczłonkowanie ciał naszych przeciwników. 

Niektóre scenki przerywnikowe przedstawiają ścięcie głowy w zwolnionym tempie oraz inne obrazy przemocy: sekcję zwłok ofiary tortur, pokoje wypełnione ciałami (np. zwłoki zwisające z sufitu, ciało we krwi leżące w łóżku lub nago w wannie).

W trakcie gry bohater może angażować się w aktywność seksualną z prostytutkami oraz innymi kobietami. Niektóre sceny przedstawiają obnażone piersi oraz pośladki. Kiedy kamera nie pokazuje aktu seksualnego, wszystko zastępują sugestywne odgłosy.

Gra zawiera zadanie, podczas którego Geralt bierze udział w wyścigu na picie alkoholu. Możemy zobaczyć słaniających się z nóg ludzi oraz upojonych do tego stopnia, że nie mogą się poruszać. W dialogach usłyszymy przekleństwa, jak “F**k, “sh*t” i “c*nt”.

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje na PC, PS4 oraz Xboksie One już 19 maja.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

156 Shares
Share156
+1
Tweet