Tak sztuczna inteligencja opisała The Last of Us i Wiedźmina 3. Geralt miał trudne dzieciństwo

Wiedźmin 3 i The Last of Us
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Jak wyglądałby Wiedźmin 3 a jak The Last of Us, gdyby opisała je sztuczna inteligencja? Dzięki pewnemu zestawowi narzędzi SI, teraz już wiemy.

Serwis GameInformer skorzystał z generatora tekstu bazującego na sztucznej inteligencji, InferKit. Dzięki niemu przepisano opisy paru głośnych produkcji, w tym właśnie Wiedźmina 3 i The Last of Us. Efekt końcowy często bywa dziwaczny i nie do końca poprawny oraz zrozumiały. ale znajdzie się też parę bardzo zabawnych fragmentów.

Wiedźmin 3 według sztucznej inteligencji

Pierwszy w kolejce jest Wiedźmin 3. Produkcja CD Projekt RED zmieniła się w opowieść kryminalną z wiedźminami i motywem trudnego dzieciństwa w tle.

Ten świat nie potrzebuje bohatera. Potrzebuje profesjonalisty. Wejdź do wiedźmina, jednego z ostatnich pogromców potworów do wynajęcia. Joslyn Mael: Najbardziej znana z głośnej sprawy morderstwa w Hollows. Nie będę zbytnio zagłębiał się w moje życie i zawód. Musicie sami wyrobić sobie własne zdanie. To długa historia i bardzo dawno temu. Dość powiedzieć, że wyrosłem na bardzo silne dziecko i choć moi rodzice się mnie bali, chcieli też, żebym wiedział, jak się bronić i używać prawej ręki na dobre. Dorosłem, kupiłem własną broń, dostałem pracę, a reszta to już historia.

The Last of Us w nowym wydaniu

Przepisana historia The Last of Us prezentuje się nieco bardziej standardowo. Joel i Ellie odpuścili sobie jednak swoją pierwotną misję i postanowili wybrać się do starożytności. Aha, no i okazuje się, że TLoU to w istocie pierwsza książka z trylogii, a podobno gdzieś istnieje jeszcze czwarta. Tak, też tego nie rozumiem.

Joel i Ellie, których połączyły trudne okoliczności, muszą przetrwać brutalną podróż przez Stany Zjednoczone w niebezpiecznym świecie po pandemii. Dwójka najlepszych przyjaciół, Joel i Ellie, przeżywa koniec świata w na wpół starożytnym parku przetrwania. Podróżują przez Stany Zjednoczone w poszukiwaniu jedzenia i wody, znajdując po drodze jeszcze więcej niespodziewanych przyjaciół. Nieskończenie pomysłowa, inspirująca, a czasem przerażająca, jest to oryginalna przygoda o przetrwaniu, jakiej jeszcze nie było. To jest pierwsza książka w trylogii. Istnieją cztery książki.

Przy użyciu InferKit wygenerowano też opisy chociażby Super Mario Bros., Red Dead Redemption 2 i BioShock Infinite. Wszystkie z nich w języku angielskim znajdziecie w artykule GameInformer.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie