Wiedźmin 3 staje się grą survivalową. Głód, zmęczenie i pragnienie

Dobra opcja na jeszcze jedno ukończenie gry.

Jeśli przeszliście już Wiedźmina 3 i wszystkie dodatki, a następnie… jeszcze raz przeszliście Wiedźmina 3, lecz ciągle Wam mało, mamy ciekawą propozycję na kolejną rozgrywkę.

W sieci wylądował niedawno mod Primal Needs do Wiedźmina 3, za który odpowiada użytkownik serwisu Nexusmods posługujący się pseudonimem stefan3372. Programik wprowadza do rozgrywki trzy zmienne, które przemienią Dziki Gon w prawdziwy survival – Geralt będzie musiał odpoczywać, jeść oraz pić, by nie wypaść z formy.

Zaniedbywanie potrzeb Wiedźmina odbije się na walce czy punktach życia. Jeśli przykładowo będziemy głodni, nasza maksymalna żywotność spadnie o określoną liczbę punktów. Kto nie zadba o napojenie Białego Wilka, niech liczy się z mniejszym paskiem wytrzymałości. Zmęczenie przełoży się natomiast na ograniczenia podczas walki, np. na niemożliwość uników czy stosowania niektórych ataków. Nie będziemy mogli też blokować ciosów przeciwników i używać sprintu.

Mod posiada również opcję, dzięki której włączymy termin ważności dla jedzenia. Nie będziemy mogli zatem zbyt długo przenosić surowego mięsa i innych łatwo psujących się produktów. Podobnie z workami znajdowanymi tu i ówdzie – zapomnijcie, że znajdziecie w nich świeże jadło.

Chętni na taki survival w Wiedźminie 3? Moda możecie pobrać z tego miejsca. W galerii znajdziecie screeny, na których widać w prawym dolnym rogu ekranu trzy nowe parametry, o które trzeba zadbać.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.