Wiedźmin 3 z rekordem na Steam, a książki wyprzedane na Amazonie

Wiedźmin 3 z rekordem na Steam, a książki wyprzedane na Amazonie
Newsy PC Polecamy! PS4 XOne

Wiedźmin 3 przeżywa kolejną młodość. Tytuł pojawił się na PC ponad 4 lata temu, lecz dzięki serialowi Netflix’a siedzi przy nim obecnie więcej osób niż podczas premiery w 2015 roku. Andrzej Sapkowski też może świętować.

Jak widać, Biały Wilk mocno się jeszcze trzyma w siodle Płotki, a kolejnym impulsem do odpalenia gry Wiedźmin 3 stał się dla wielu graczy serial Netflix’a, który miał swoją premierę 20 grudnia. Tytuł od CD Projekt RED wykręcił nowy rekord na Steam, jeśli chodzi o jednoczesną liczbę graczy.

Wiedźmin 3 – ponad 94 tys. graczy i out of stock

Serial Wiedźmin okazał się wielkim sukcesem, co potwierdza m.in. ten ranking Netflix’a. Nie tylko wspomniana platforma może otwierać szampana, ponieważ również Andrzej Sapkowski sporo zyskał oraz studio CD Projekt RED.

Jeśli chodzi o Wiedźmina 3, gra może się pochwalić nowym rekordem „jednoczesnych graczy” na Steam, a wynosi on 94,651 osób. To około 2 tysiące więcej niż podczas premiery w 2015 roku (oczywiście odnosimy się do wyniku na Steam).

Andrzej Sapkowski też ma powody do dumy, ponieważ serial napędził sprzedaż książek. Twórca Wiedźmina został w sobotę najpopularniejszym autorem na liście serwisu Amazon, wyprzedzając m.in. J. K. Rowling, autorkę serii książek o Harrym Potterze.

Obecnie nie możemy kupić na Amazonie książek o Wiedźminie (wydań papierowych), ponieważ są one tymczasowo niedostępne, a Amazon nawet nie informuje, kiedy ma zamiar realizować kolejne zamówienia.

Widać więc, że choć niektórzy krytykują serial, stał się on kolejną ważną cegiełką do popularyzacji polskiej literatury oraz polskich gier. I za to brawo dla Netflix’a!

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie