Wiedźmin 3 REDkit już niedługo. Gra odżyje na nowo!

Wiedźmin 3
Newsy PC

Nadciągają niesamowite czasy dla fanów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Twórcy ogłosili właśnie premierę narzędzia REDkit, które umożliwi tworzenie zaawansowanych modów fabularnych, w tym nawet postaci czy całych regionów. To oznacza, że polska produkcja odżyje i możemy oczekiwać całej masy świetnej oraz fanowskiej zawartości. Na narzędzie nie będziemy już musieli długo czekać.

Wiedźmin 3 odżyje. To przez mody i specjalne narzędzie

Mody do Wiedźmina 3 to jedna z najlepszych rzeczy w polskiej i tak genialnej produkcji. Co jakiś czas podrzucamy wam ciekawe modyfikacje tworzone przez fanów, natomiast teraz rzecz jest o wiele większa. Poznaliśmy datę premiery narzędzia REDkit do trzeciej części gry. O co dokładnie chodzi? Już spieszę z wytłumaczeniem.

REDkit to niesamowicie zaawansowane narzędzie do tworzenia zawartości w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jest bardzo podobne do tego, z czym pracowali twórcy gry. Daje możliwość tworzenia postaci, linii fabularnych, zadań, a nawet całych lokacji czy regionów. Dzięki niemu gracze będą mogli tworzyć mody zawierające nowe historie i dziejące się w niedostępnych do tej pory w trójce miejscach.

Narzędzie REDkit będzie dostępne już 21 maja, czyli we wtorek za dwa tygodnie. To świetna informacja zarówno dla twórców zaawansowanych modyfikacji, jak i samych graczy. Jedynym ograniczeniem podczas korzystania z tego mocnego narzędzia będzie wyobraźnia graczy. Poza tym czeka nas wysyp ogromnej ilości dodatków i zawartości — na dodatek tak zaawansowanych, jak nigdy przedtem.

Muszę jednak wspomnieć, że narzędzie to jest kierowane do graczy PC. Oznacza to, że posiadacze konsolowych wersji gry nie będą mieli dostępu do modyfikacji. No, chyba że CDPR sprawi, iż te będą dostępne na konsolach. Wiemy, że jest to możliwe — tak choćby było w przypadku gry Fallout 4. Na razie jednak trzeba nastawić się na dalszy brak modów do poczciwego Wieśka w wydaniu konsolowym.

Źródło: Twitter

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie