Wiedźmin 3 przyblokował Cyberpunk 2077. CD Projekt RED o tym, kiedy skupił się na nowym IP

Choć Cyberpunk 2077 został zapowiedziany w 2013 roku, CD Projekt RED nadal koncentrował się na grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. 

Styczeń 2013 roku przyniósł ze sobą oficjalną zapowiedź Cyberpunk 2077, lecz polski deweloper pracował wówczas pełną parą nad oczekiwanym tytułem Wiedźmin 3: Dziki Gon, który w maju 2015 roku pojawił się na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Wydanie gry było jednak połową drogi Geralta, ponieważ REDzi mieli w planach dwa ogromne dodatki: Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. W takim razie kiedy przerzucono większość sił na nowe IP?

Cyberpunk 2077 oczkiem w głowie dopiero po Sercach z Kamienia

Maciej Pietras – główny animator przerywników filmowych w CD Projekt RED – podczas rozmowy z serwisem Jeuxactu zaznacza, że po ujawnieniu Cyberpunk 2077 prowadzono wstępne prace nad grą i po prostu szukano kierunku, w jakim tytuł się rozwinie.

Dopiero po premierze dodatku Wiedźmin 3: Serca z Kamienia nowe IP stało się priorytetem studia. Maciej Pietras wspomina, że było to w 2014 roku i tutaj pojawia się nieścisłość, ponieważ Serca z Kamienia wypuszczono w październiku 2015 roku. Deweloper pomylił się zatem albo co do daty premiery dodatku, albo co do samego wydarzenia, po którym pełną parą wzięto się za CP2077. Stawiamy jednak na pierwszy scenariusz i jeśli rzeczywiście tak jest, Cyberpunk 2077 jest rozwijany na pełnej mocy od około trzech lat.

Zatem kiedy premiera? Tego jeszcze nie ujawniono…

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.