Wiedźmina 3 pobierzemy tydzień przed premierą? Nowe szczegóły i materiały z gry

Na konsolach nowej generacji pliki Dzikiego Gonu zajmą ponad 25 GB, a w przypadku pecetów gra wymaga 40 GB wolnego miejsca na HDD. Dobrze by było zatem pobrać wszystko jeszcze przed premierą tytułu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje 19 maja na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Osoby, które preferują cyfrowe wydania gier, muszą się przygotować na pobranie sporej paczki danych. W takich przypadkach zbawienna okazuje się opcja pre-load, pozwalająca ściągnąć pliki z grą jeszcze przed jej premierą. Wówczas w dniu debiutu nie musimy czekać godzinami wpatrując się w pasek postępu, tylko od razu przystępujemy do zabawy.


Jak będzie z pre-load w przypadku Wiedźmina 3? – Ciągle pracujemy z GOG, Steam, Sony i innymi nad pre-loads i nie mamy jeszcze konkretnej daty – tłumaczy Chris Priestly na oficjalnym forum CD Projekt RED. Dodaje, że najpewniej będziemy mogli pobrać pliki gry na tydzień przed premierą, lecz nie jest to jeszcze na 100 procent pewne.

Bardziej konkretne szczegóły (lecz na inny temat) przywędrowały do nas z Twittera, gdzie główny projektant poziomów w Wiedźminie 3, czyli Miles Tost, odpowiedział na kilka pytań fanów Geralta.

Dowiedzieliśmy się m.in. że format czasu w grze będzie zależny od języka, który wybierzemy na początku zabawy.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Miles Tost wyjaśnił również, czy przedmioty poukrywane w skrzyniach lub pozostawione przez wrogów będą zawsze takie same, czy też za każdym razem możemy liczyć na coś innego. Wygląda na to, że Dziki Gon będzie posiadał system mieszany, czyli część przedmiotów będzie losowa, a część ustawiona na stałe.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Na deser mamy dla Was sporo nowych materiałów z Wiedźmina 3. Na początek 15-minutowy fragment rozgrywki, prezentujący wyprawę Białego Wilka na cmentarz. Po uporaniu się z natrętnymi duszkami wchodzimy do mrocznej krypty. Mamy okazję spojrzeć nie tylko na walkę, lecz również na ekwipunek postaci.

Zaraz pod filmikiem znajdziecie natomiast kolejne screeny z Wiedźmina 3. Geralt odwiedza malowniczy sad, pastuszka pilnującego stada owiec (zapewne w okolicy grasują wilki) oraz daje lekcję pokory bandytom spotkanym na leśnym szlaku. Będzie również mordobicie w karczmie oraz przejażdżka Płotką. Wszystko w jakości 1080p. Zapraszamy do oglądania!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

38 Shares
Share38
+1
Tweet