Wiedźmin 3 po patchu – porównanie PS4 vs Xbox One. Wydajność skoczyła?

Studio CD Projekt RED nie przestaje poprawiać swojego tytułu, który po ostatniej łatce rzeczywiście zyskał, zwłaszcza na sprzęcie Microsoftu.

Eksperci z Digital Foundry wzięli tym razem na warsztat konsolowego Wiedźmina 3 w wersji po patchu 1.03. Porównali ją z premierowym wydaniem gry. Zajęto się przede wszystkim sprawdzeniem, jak wspomniana łatka poradziła sobie z płynnością. Skupiono się na tym dlatego, że aktualizacja zafundowała tytułowi w wersji na Xboksa One blokadę klatek na poziomie 30 fps-ów.


Jak możecie zobaczyć na filmikach poniżej, Wiedźmin 3 na sprzęcie Microsoftu sporo zyskał na blokadzie płynności. Wcześniej grę oglądaliśmy w 30-40 klatkach, przy czym nagłe spadki z górnego poziomu do trzydziestki (lub na odwrót) wywoływały niemiłe dla oka wrażenie przycinania animacji. Teraz gra się o wiele wygodniej.

Poprawę widać również na PS4, choć nie tak wielką. Specjaliści z Digital Foundry zwracają uwagę, że obecnie obie wersje konsolowe Dzikiego Gonu korzystają z blokady płynności i jeśli je porównamy, lepiej wypada edycja na Xboksa One, która trzyma się bliżej poziomu 30 fps-ów. Również na przerywnikach filmowych widać, że sprzęt Microsoftu zapewnia bardziej stabilny framerate. Zobaczcie sami.

Przypominamy również, że CD Projekt RED majstruje już nad patchem 1.04 dla konsol. Jakie zmiany zaoferuje łatka? Ujawnioną listę znajdziecie tutaj.

Wiedźmin 3 Xbox One – patch 1.03 vs 1.01

Wiedźmin 3 PS4 – patch 1.03 vs 1.01

Wiedźmin 3 PS4 vs Xbox One (patch 1.03)

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • misio

    no i gdzie ta wieksza moc ps4 ?

109 Shares
Share109
+1
Tweet