Wiedźmin 3 po patchu 1.10. Świetna wydajność na PS4, lecz Xbox One…

Zastanawiacie się, jak wygląda płynność rozgrywki w Wiedźminie 3 po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji?

Patch 1.10 do Wiedźmina 3: Dziki Gon to największa łatka, jaka została wypuszczona do tej świetnej produkcji. Na liście zmian – która zawiera ponad 600 pozycji – znalazł się również punkt mówiący o poprawie wydajności. Czy update rzeczywiście poprawił płynność rozgrywki? Ekipa Digital Foundry wzięła w obroty konsolowe wersje Wiedźmina 3, zainstalowała patch i daje nam odpowiedź.

Z testów przeprowadzonych przez DF wynika, że najbardziej na patchu 1.10 zyskała edycja gry na PlayStation 4. Płynniej poruszamy się nie tylko w Novigradzie, lecz również na bagnach. Dotychczas właśnie w tej lokacji gra najmocniej przycinała. Teraz możemy odczuć naprawdę ogromną różnicę w płynności, sięgającą czasami nawet 10 klatek na sekundę!

W przypadku Xboksa One nie jest już tak różowo. W zasadzie, patch 1.10 nie poprawił wydajności na sprzęcie Microsoftu i jak wynika z testów Digital Foundry, w Novigradzie nastąpiło nawet pogorszenie sytuacji. Teraz jest nawet o 5 fps-ów mniej podczas spacerku ulicami miasta.

Na obu konsolach widoczne jest za to poprawione doczytywanie obiektów.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: