Tak postacie z Wiedźmina 3 mogłyby wyglądać w prawdziwym życiu. Według AI [GALERIA]

Wiedźmin 3 realistyczny NPC
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Twarze postaci niezależnych w Wiedźminie 3 jeszcze nigdy nie były aż tak pełne życia. Wszystko dzięki zaawansowanej AI.

Wiedźmin 3: Dziki Gon bez wątpienia jest grą ładną (mimo paru już lat na karku), jednak nie da się zaprzeczyć, że nawet w momencie premiery niektóre z postaci nie prezentowały zbyt „żywej” mimiki. Zapewne niejako zmieni się to w nadchodzącej wersji na nowe konsole, jednak jeden z użytkowników Reddita poszedł o krok dalej.

Realistyczny Wiedźmin 3

Na popularnym internetowym forum pojawił się post niejakiego gutekx12. Internauta pokazał ulepszone dzięki AI twarze postaci niezależnych z polskiej produkcji. Nie da się ukryć, że efekt przebija najśmielsze oczekiwania. NPC wygląda jak żywe, przypominając bardziej aktorów, niż komputerowe postacie.

Świetne wizualizacje powstały dzięki sztucznej inteligencji, a dokładniej narzędziu znanemu jako StyleCLIP. Jest to stosunkowa prosta w działaniu aplikacja, która opiera się na zasadzie przekładania obrazów na tekst. Dzięki temu możliwe staje się ingerowanie w fizjonomię postaci. Ten swego rodzaju „tekstowy Photoshop” nie tylko jest w stanie stworzyć realistyczne wersje komputerowych postaci, nic nie stoi na przeszkodzie aby osiągnąć efekt odwrotny i na przykład zrobić z jakiegoś aktora postać z kreskówki.

Niestety to wciąż obrazki, nie da się więc na tej podstawie stworzyć modelu 3D. Niemniej AI mogłoby faktycznie pomóc w odświeżaniu starszych gier, choćby umożliwiając w miarę realistyczne ich „odmłodzenie” poprzez dodanie większej liczby szczegółów.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie