Wiedźmin 3 z nową zawartością dzięki sztucznej inteligencji. Trzy animacje wracają do gry

Wiedźmin 3 i 3 inne gry do ogrania za darmo na konsolach Xbox
Newsy PC

CD Projekt RED z jakiegoś powodu nie umieścił pewnych animacji w grze Wiedźmin 3. Teraz można je ponownie zobaczyć, a po instalacji jednego pliku umieścić z powrotem na swoim miejscu.

To nie pierwszy raz, kiedy dowiadujemy się o przywróconej zawartości w grze Wiedźmin 3. Chodzi o taką zawartość, która była rozwijana, lecz nie znalazła się w premierowej wersji Dzikiego Gonu. Jednak pozostałości można odnaleźć w plikach tytułu, jeśli ktoś wie, gdzie i jak szukać.

Niedawno pisałem o wyborach odnośnie Ciri, które po “przywróceniu” mają wpływ na zakończenie gry. Teraz pora na kolejny wątek. Tym razem moderzy zajęli się animacjami/retrospekcjami, które pierwotnie planowano umieścić w grze po zadaniu “W sercu lasu”.

Wiedźmin 3 i retrospekcje po zleceniu “W sercu lasu”

Chodzi o trzy animacje, które odnaleziono w plikach gry w opłakanym stanie, czyli pocięte, bez dźwięku ani narracji Geralta. Do tego w rozdzielczości 720p. Moderzy glassfish777 oraz MerseyRockoff postanowili się nimi zająć, choć wiedzieli o wyciętych filmikach znacznie wcześniej.

Biorąc pod uwagę ostatnie postępy w technologii sztucznej inteligencji, zdecydowaliśmy, że możliwe będzie dostosowanie tych filmów do standardu porównywalnego z innymi filmami i przywrócenie ich do gry.

glassfish777 / MerseyRockoff

Efekt pracy moderów, czyli 3 filmiki, zobaczycie na drugiej podstronie tej wiadomości. Autorzy moda musieli się nieźle postarać, by odrestaurować animacje. Przycięte filmy przeskalowali najpierw z 720p do 4k przy użyciu oprogramowania do skalowania wideo Topaz AI. Ścieżka muzyczna w tle została wyodrębniona z pliku .usm z podobnych retrospekcji, jakie mamy już w grze. Angielski głos Geralta został natomiast wygenerowany przy użyciu sztucznej inteligencji, za pomocą syntezy głosu ElevenLabs AI. Komponenty zostały połączone razem w oprogramowaniu do edycji wideo DaVinci Resolve 18.

Jeśli zainstalujemy moda przed ukończeniem zadania “W sercu lasu”, będziemy mogli zobaczyć jeden z trzech nowych filmików, w zależności od tego, jak finalnie poradziliśmy sobie ze zleceniem.

Nowe filmiki z Wiedźmina 3 oraz link do pobrania moda na drugiej podstronie.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie