Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin 3 mody. Największa aktualizacja grafiki, ładniejszy świat gry

Polski moder HalkHoganPL szykuje kolejną wersję swojego niesamowitego moda The Witcher 3 HD Reworked Project. Program w wersji 5.1 już wkrótce będzie dostępny do pobrania. Dzisiaj możemy zobaczyć porównanie grafiki i ocenić nadchodzące zmiany.

Moder posługujący się pseudonimem Halk Hogan PL szykuje kolejną wersję The Witcher 3 HD Reworked Project oznaczoną numerem 5.1.  To pakiet tekstur HD do Wiedźmina 3, który znacznie poprawi grafikę świata produkcji od CD Projekt RED.

Wiedźmin 3 mody – grafika na wyższym poziomie

Jak zaznacza Halk Hogan PLThe Witcher 3 HD Reworked Project 5.1 będzie największą z dotychczasowych aktualizacji tego moda, zatem możemy spodziewać się naprawdę zauważalnych zmian w grafice Wiedźmina 3.

Jak zaznacza polski moder: Przepraszam za długie opóźnienie w wydaniu nowej wersji, ale chcę przerobić wiele rzeczy i dopracować wszystko najlepiej jak to możliwe. Niestety potrzeba na to sporo czasu i wysiłku. Ale 5.1 będzie zdecydowanie największą aktualizacją, która na pewno uczyni grę piękniejszą.

Ile mamy czekać? Autor moda twierdzi, że The Witcher 3 HD Reworked Project 5.1 pojawi się wkrótce do pobrania.

Jako przedsmak zmian, moder publikuje screeny, na których możemy zobaczyć kadry z nowej wersji The Witcher 3 HD Reworked Project porównane z czysto zainstalowaną grą, czyli bez żadnych modyfikacji.

The Witcher 3 HD Reworked Project 5.1 – screeny i porównanie grafiki

Halk Hogan PL podkreśla, że jego modyfikacje podnoszą jakość wizualną gry nie zabierając oryginalnego stylu, nadanego jej przez CD Projekt RED. Spadek ilości klatek, jakiego mogą spodziewać się nasze karty graficzne, nie powinien wynieść więcej niż 5 fps.

Mody do Wiedźmina 3 to temat rozległy i powstało już naprawdę sporo ciekawych projektów, skupiających się na szczegółach jak omawiany w tym newsie czy bardziej ogólnych, jak choćby Super Turbo Lighting Mod, którego efekty widzimy na screenie z początku newsa.

Wiedźmina 3 mody – temat rzeka

Wiedźmin 3 jest niezaprzeczalnie jedną z bogatszych w modyfikacje gier. Fani bawią się w ulepszanie tytułu dorzucając do niej takie smaczki jak więcej książek dostępnych do przeczytania w trakcie gry, wrzucają do produkcji nowe, grywalne postaci, modyfikują działanie kamery, ale przede wszystkim igrają właśnie z grafiką.

Na uwagę zasługuje choćby mod Witcher 2 Gear , który pozwala na wykorzystanie w grze rynsztunku z Wiedźmina 2, w liczbie około czterdziestu przedmiotów. Szkoda tylko, że nieco odstają one jakością wykonania od oryginalnych elementów gry. Niemniej, pomysł był ciekawy.

Dużo bardziej interesujący jest chociażby mod Lore-friendly Witchers podmieniający tekstury Wiedźminów tak, aby byli bliżsi książkowemu wzorcowi. Geralt, Vesemir i reszta bandy dostają oczy bardziej przypominające kocie, które dodatkowo świecą w ciemności. Cera samego Geralta staje się dużo jaśniejsza, przyprawiona widocznymi naczyniami krwionośnymi. Wszystko to sprawia, że klimat gry zmienia się diametralnie, na jeszcze lepszy.

Czy takie aktualizacje są gratką jedynie dla wiernych fanów Geralta, z których pulpitów nigdy nie znika ikona Witchera? Trudno bowiem sobie wyobrazić, aby niedzielny gracz, który spędził kilkaset godzin przy tytule chciał ściągać i przechodzić ją raz jeszcze tylko po to, aby zobaczyć ją w nowych szatach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%