Wiedźmin 3 ze znacząco ułatwioną eksploracją. Proste, a znaczące usprawnienie

Wiedźmin 3 dostał genialne ułatwienie eksploracji. Teraz jest szybciej
Newsy PC

Wiedźmin 3 dostał kolejnego moda z gatunku “pomocnych”. Tym razem fani mogą zaopatrzyć się w ułatwiony system lootowania pojemników.

Może brzmi to skomplikowanie, ale zdecydowanie takie nie jest. Nowa modyfikacja, która cieszy się obecnie sporą popularnością, to tak naprawdę bardzo prosty zabieg, który ułatwia poszukiwanie przez nas pojemników z lootem. Jak wiadomo, tego typu rzeczy w Wiedźminie jest bez liku, a przeczesywanie każdej skrzyni, beczki, szuflady i innego tałatajstwa pozwala nam zgromadzić mnóstwo wyposażenia, ale i śmieci.

Wiedźmin 3 ze sporym ułatwieniem

Modyfikacja “All Containers Glow without Witcher Senses” robi dokładnie to, co znajdziemy w jej nazwie. Wszystkie obiekty, które możemy przeszukać, będą otaczane specyficzną łuną światła. To ten sam zabieg, który podświetla nam obiekty do lootowania w trybie wiedźmińskich zmysłów. Oznacza to po prostu, że teraz nie trzeba już ich włączać, aby zobaczyć, co da się przeszukać.

Ten mod sprawia, że wszystkie pojemniki z łupami lub interaktywne świecą i mienią się, dzięki czemu można je automatycznie rozpoznać z daleka jako interaktywne. Skutecznie usuwa potrzebę ciągłego aktywowania wiedźmińskich zmysłów, aby przeskanować otoczenie w poszukiwaniu łupów lub interaktywnych przedmiotów, zapewniając znacznie bardziej zrelaksowane doświadczenie plądrowania i eksploracji.

– opisuje twórca modyfikacji

Zdaniem twórcy moda, gra ma “wyraźny z użytecznością/interfejsem, jeśli chodzi o identyfikację interaktywnych/lokalnych obiektów statycznych”. Faktycznie – w grze jest mnóstwo różnych obiektów, a sporą część z nich da się przeszukać. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy faktycznie są lootowalne, jest wiedźmiński zmysł. No, można też podejść blisko i zobaczyć, czy wyskakuje ikonka interakcji. To jednak wymaga bliskiego podejścia, co może po pewnym czasie męczyć.

Mod jest więc stworzony z myślą o fanach zbieractwa i odkrywania. Raczej nie polecałbym instalacji, jeżeli pierwszy raz przechodzicie Wiedźmina 3. To znaczące ułatwienie, z deczka burzące immersję i “zaśmiecające” ekran sporą liczbą “świecących” obiektów. Jeśli jednak to już Wasze kolejne przejście, warto go wypróbować. Moda pobierzecie z tego miejsca.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie