Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin 3 – minimapa z poprawkami. Imponująca praca fana

Jeden z fanów gry Wiedźmin 3 zauważył, że mimimapa nie zawsze jest dokładna. Postanowił zbadać temat dogłębnie i teraz podzielił się publicznie swoim modem.

Zapewne 99.9 proc. graczy nawet nie wiedziało, że minimapa w grze Wiedźmin 3 Dziki Gon nie zawsze odzwierciedla to, co widzimy w świecie gry. Jak się okazuje, mała mapa jest obarczona błędami, które jeden z fanów gry postanowił wyeliminować.

Wiedźmin 3 – mod – poprawiona minimapa

Mod World Map Fixes udostępniony przez użytkownika serwisu nexusmods skrywającego się za pseudonimem Terg500 zasługuje na uznanie. Możemy sobie tylko wyobrazić, ile czasu zajęło przejrzenie zgodności minimapy ze światem gry!

Podczas zwiedzania świata i ostatecznie dotarcia do Łysej Góry zauważyłem, patrząc na minimapę, a następnie mapę świata, że całkowicie zniknęło jezioro na połudnu. Z myślą, że każdy może popełnić błąd, poszedłem dalej, tylko po to, aby później odkryć inny przypadek w Skellige, gdzie ścieżka prowadząca do wejścia opuszczonego fortu była zupełnie nie na miejscu. Po napotkaniu coraz większej liczby niespójności postanowiłem je naprawić, starając się uczynić Wiedźmina 3 doskonalszym niż jest i oto efekt. Wygląda na to, że błędy te wynikają z tego, że ktoś z CDPR zapomniał o tym, aby je wyeliminować, albo (co bardziej prawdopodobne) z tego, że świat gry zmienia się w trakcie rozgrywki, ale pliki map nie zostały zaktualizowane, aby odzwierciedlić te zmiany – pisze Terg500.

Poniżej znajdziecie przykładowe screeny prezentujące wprowadzone poprawki:

Jeśli chcecie zobaczyć, w jakich konkretnie miejscach została poprawiona minimapa oraz pobrać moda, zajrzyjcie w to miejsce. Autor moda podkreśla, że jeśli znajdzie więcej nieścisłości, zaktualizuje swój programik.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%