Wiedźmin 3 w jednym gorszy od wersji konsolowych. Czy CD Projekt RED to zmieni?

Konsole dopieszczane przez dewelopera, a co z PC?

Studio CD Projekt RED zadbało o posiadaczy PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X. Specjalne aktualizacje powodują, że Wiedźmin 3 wykorzystuje dodatkową moc nowych konsol.

Przedwczoraj REDzi opublikowali patch 1.60 do Wiedźmina 3 dla Xbox One X, który przynosi ze sobą sporo dobrego. Dostaliśmy m.in. 2 nowe tryby graficzne (Tryb 4K i Tryb Wydajności), wyższej jakości cienie, filtrowanie tekstur i efekty cieniowania (ambient occlusion), tekstury wyższej rozdzielczości czy obsługę HDR. Odnośnie tego ostatniego, polski deweloper zapewnia, że wkrótce ukaże się dodatkowa aktualizacja gry w wersji na PS4 Pro, wprowadzająca obsługę technologii HDR. No właśnie, a co z HDR na PC?

Jeden z graczy zapytał na Twitterze, czy posiadacze PC również otrzymają specjalną łatkę z HDR, lecz wygląda na to, że póki co nic z tego. Marcin Momot odpowiada: Obecnie nie planujemy dodawać tej funkcji na PC (PrtSc poniżej).

Trochę szkoda, ponieważ coraz więcej gier w wersji PC jest już wyposażonych w HDR, choćby Hitman, Assassin’s Creed Origins czy Star Wars Battlefront II. Pamiętajcie jednak, że CD Projekt RED początkowo również nie zamierzało wypuszczać aktualizacji do Wiedźmina 3 pod nowe konsole, a ostatecznie wyszło jak wyszło. Mamy zatem nadzieję, że do tematu HDR na PC jeszcze wrócimy podając Wam pozytywne informacje.

Wiedźmin 3. HDR jeszcze nie dla PC

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.