Wiedźmin 3: Dziki Gon – wysyp materiałów z konferencji [Aktualizacja #1]

Dziś mija embargo na publikację materiałów, które redakcje mogły zdobyć podczas ostatniej konferencji CD Projektu.

CD Projekt zorganizował kilka dni temu dość sporą imprezę, podczas której dał części światowych redakcji możliwość sprawdzenia najnowszego Wiedźmina. Kilku dziennikarzy już pochwaliło się materiałami. Publikujemy je poniżej w postaci filmików.

Pojawiły się oczywiście pierwsze wrażenia z gry. Dziennikarze zaznaczają, że najlepiej prezentuje się wersja na PC i naprawdę widać różnicę, jeśli porównać ją do tego, co oferuje PS4 czy Xbox One. Posiadacze konsol nie mają jednak co narzekać – według opinii serwisu VG247 Wiedźmin 3: Dziki Gon jest po prostu najpiękniejszą grą na obecną generację.

Pochwały popłynęły również w kierunku warstwy dialogowej. Rozmowy nie są sztucznie przeciągane, więc nie martwcie się – nie będziemy wysłuchiwać niepotrzebnych wykładów, które do niczego nie zmierzają. Dodano do tego bardzo dobrą mimikę twarzy oraz polski dubbing.

System walki w trzecim Wiedźminie jest intuicyjny, a sterowanie da się załapać dosłownie w kilka chwil. Dziennikarze jeszcze raz potwierdzili, że nie będzie żadnych problemów z pokonywaniem świata, czy to na Płotce, czy też pieszo.

Na jednym z dzisiejszych screenów (zapraszamy do galerii!), mogliśmy zobaczyć Geralta stojącego przed tablicą ogłoszeń. Będziemy mogli wyszukać na niej przeróżne misje, które nieco nas wzbogacą. Ponoć zadania są naprawdę ciekawe i jest w czym przebierać. Żeby nie biegać kilka razy po tych samych lokacjach, skorzystamy z systemu szybkiej podróży. Będziemy mogli teleportować się jedynie z wybranych miejsc.

Dziennikarze nie mogli wyjść z podziwu również nad bogactwem świata. Postacie niezależne reagują na to, co dzieje się obok, komentują wydarzenia, a oprócz tego zajmują się swoimi codziennymi obowiązkami.

Dla przypomnienia dodamy, że premiera Wiedźmina 3: Dziki Gon przewidziana jest na maj tego roku. Gra zadebiutuje na PlayStation 4, PC oraz Xboksa One. Konsole poprzedniej generacji zostały pominięte przez polskiego producenta. Według CD Projekt RED są one już za słabe, aby wygenerować taką grafikę, jaką chce uraczyć nas producent. Poniżej możecie też sprawdzić oficjalne wymagania sprzętowe Wiedźmina 3.

Oto oficjalne wymagania dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon:

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7 (64-bit), Windows 8.1 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz lub AMD Phenom II X4 940
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • Dysk twardy: 40 GB
 • DirectX 11

Zalecane wymaganie sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7 (64-bit), Windows 8.1 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD FX-8350 4 GHz
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 770 lub AMD Radeon R9 290
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Dysk twardy: 40 GB
 • DirectX 11

Wiedźmin 3: Dziki Gon – gameplay:

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: