Wiedźmin 3: Dziki Gon – miejsce na HDD i trudne decyzje w sprawie męskości Geralta

Za miesiąc wybierzemy się w wielką podróż z Białym Wilkiem. Dzisiaj możemy natomiast sprawdzić, ile miejsca przygotować na dysku twardym konsoli oraz dostajemy kolejną garść ciekawostek.

Premiera Wiedźmina 3 na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One nastąpi 19 maja. Został zatem miesiąc z małym haczykiem i rozpocznie się zabawa. Od dłuższego czasu wiadomo, że pecetowa edycja tytułu wymaga 35 GB wolnej przestrzeni na HDD. A co z konsolami? Jeśli będziecie chcieli kupić cyfrową wersję Dzikiego Gonu na Xboksa One, należy przygotować na pliki z grą dokładnie 25,15 GB wolnego miejsca. Według jednego z użytkowników serwisu N4G, tytuł po instalacji zajmuje 30,4 GB.


W PS Store możemy z kolei przeczytać, że Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na PS4 wymaga minimum 35 GB przestrzeni na HDD.

Dajcie znać, czy preferujecie cyfrowe wydania gier, czy jednak wolicie postawić obok konsoli pudełeczko z wizerunkiem Geralta.

Do sieci wpadło również trochę szczegółów, które Damien Monnier ze studia CD Projekt RED wyjawił podczas podcastu z GameTrailers. Oto najciekawsze z nich:

 • Twarz Geralta będzie się zmieniać po wypiciu eliksirów i zobaczymy to również podczas scenek przerywnikowych. Żeby uleczyć rany, należy posiadać biały miód.
 • Podczas gry zobaczymy naprawdę niewiele misji typu fetch quests, polegających na zbieractwu.
 • Potwory mogą zaatakować Geralta nawet podczas medytacji.
 • Jeśli zabijemy np. kozę, to zapach krwi rozprzestrzeni się na danym obszarze. Zwierzę preferujące akurat taki rodzaj mięsa może zostać w ten sposób zwabione na posiłek. Jeśli jednak w okolicy nie będzie smakosza kóz, mięso się zepsuje i padlina zwabi całkowicie inne rodzaje potworów.
 • Jeśli w okolicy znajdują się jelenie, to znajda się i wilki, które na nie polują. Kiedy jednak sami pozabijamy wszystkie jelenie, wilki opuszczą dany teren i tylko nieraz będą go patrolować.
 • Z gry usunięto możliwość jazdy oraz walki na łyżwach dlatego, że to zupełnie inna mechanika, której gracze wcześniej nie poznali. Twórcy uznali więc, że częste niepowodzenia powodowałyby jedynie frustrację.
 • Po wybiciu potworów na danym obszarze może się zdarzyć, że nagle zaczną się tam osiedlać ludzie.
 • Wchodząc na dany obszar będzie sprawdzane – co posiadasz, kogo zabiłeś, co zrobiłeś, jakie decyzje podejmowałeś i kto ci pomagał. Takie czynniki będą miały wpływ na rozgrywkę i dalsze wydarzenia.
 • Twórcy jeszcze raz przypomnieli, że w Wiedźminie 3 nie będzie skalowania poziomu potworów.
 • Poziom przeciwnika będzie wyświetlany obok jego paska zdrowia. Jeśli jednak zobaczymy tam symbol czaszki, lepiej się nie zbliżać. Oznacza to, że wróg znacznie przewyższa nas siłą.
 • Podczas rozgrywki nie znajdziemy przedmiotów, których nie możemy użyć, ponieważ mamy za niski level. Poziom takich przedmiotów (np. broni) będzie automatycznie skalowany w dół, by Geralt mógł z nich korzystać. Czym będziemy silniejsi, tym lepsze bronie znajdziemy.
 • Podczas jazdy na koniu będziemy mogli używać znaków. Przykładowo Axii pozwoli uspokoić wierzchowca podczas walki.
 • Twórcy prowadzili długie rozmowy na temat tego, czy Geralt może pokazać się podczas rozgrywki zupełnie nagi. Niektórzy byli zdania, że skoro kobiety będą odsłaniać swoje krągłości, to dlaczego Biały Wilk nie miałby odsłonić nieco więcej. Powstały nawet poligony męskości Geralta oraz animacja członka podczas biegu (To żart? Podczas wypowiadania tych słów Monnier brzmiał bardzo poważnie). Ostatecznie skończyło się na tym, że Biały Wilk pokaże więcej, ale nadal będzie nosił… majty.
 • Karcianka Gwint pozwoli wziąć udział w 10-minutowych starciach. Będziemy mogli wygrać pieniądze, nowe karty oraz zagrać z najlepszymi graczami. Istnieją nawet questy związane z Gwintem.

I to by było na tyle. Czekacie na nowe przygody Geralta?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

38 Shares
Share38
+1
Tweet