Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Wiedźmin 3 bez ekranów ładowania na Xbox Series X. Szybka podróż bez przerw

Wiedźmin 3 w pełni wykorzystuje prędkość dysków SSD w nowych Xboxach. Szybka podróż w grze odbywa się właściwie natychmiastowo.

Dyski SSD to już właściwie standard w mocnych konfiguracjach sprzętowych komputerów. Gracze konsolowi wreszcie będą mogli doświadczyć błyskawicznej prędkości ładowania poziomów w grach za sprawą dziewiątej generacji konsol.

Na Twitterze pojawił się film prezentujący próbę szybkiej podróży w Wiedźminie 3. Nazwanie tego „szybkim” ładowaniem to małe niedopowiedzenie. To bardziej natychmiastowa teleportacja.

Lokacja wczytała się tak szybko, że gra nie była w stanie odpowiednio tego zarejestrować i kamera powędrowała pod mapę. To naprawdę robi wrażenie i ciężko określić to innym słowem, niż rewolucja.

Długość ekranów wczytywania była zmorą graczy w produkcjach z otwartym światem i momentami musieliśmy robić sobie kilkudziesięciosekundową przerwę od zabawy. Wszystko wskazuje na to, że te ponure czasy już minęły.

Warto jednak zwrócić uwagę na pewien ważny szczegół. Osoba grająca przemieszczała się po Białym Sadzie, czyli jakby nie patrzeć najmniejszej po Kaer Morhen mapie w grze. Ciekawe, czy podróż byłaby równie krótka w przypadku chociażby przemieszczenia się z jednego końca Velen na drugi.

Mimo to, pokaz technologii robi wrażenie i ciekawe jak szybko będą wczytywać się nowsze produkcje. Pierwsze testy zwiastują bardzo obiecujące wyniki i wygląda na to, że dyski SSD to największa i najbardziej zauważalna nowość w dziewiątej generacji konsol.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się