Wiedźmin 3 – 55 nowych broni! DLC mod na egzotyczny arsenał

Wiedźmin 3 oferuje naprawdę sporo oręża, którym możemy szlachtować przeciwników. Mało Wam? Jeden z moderów przedstawia dodatek do gry, który wprowadza aż 55 egzotycznych ostrzy.

Mod Exotic Arsenal – Weapon DLC do gry Wiedźmin 3 to 55 nowych unikalnych broni, które możemy wytwarzać, kupować lub znaleźć w skrzyniach porozrzucanych po świecie gry. Oto szczegóły.

Wiedźmin 3 – nowe bronie – mod DLC

Za dodatek odpowiada moder posługujący się pseudonimem Roenaxx. Jego programik zdobył ogromną popularność i w kilka dni od udostępnienia jest obecnie najchętniej pobieranym modem przez wiedźmińską społeczność serwisu nexusmods. Ten mod DLC dodaje 55 zupełnie nowych broni z ostrzami (28 stalowych, 27 srebrnych), od sztyletów po drzewce i całe mnóstwo innych, często wymyślnych, ostrzy fantasy. Wszystkie bronie, oprócz tego, że można je wytwarzać, znajdziemy w skrzyniach i w sklepach kowali. Mod jest kompatybilny z New Game +.

Wiedźmin 3 – prezentacja nowych broni

Jak zdobyć nowe bronie?

Pierwszym sposobem jest znalezienie nowych broni w skrzyniach. Autor moda zaznacza, że zostały one umieszczone na listach łupów w regionach Velen, Novigrad i Skellige, gdzie mogą pojawiać się obok łupów znanych z podstawowej wersji gry. Niestety, nowy oręż jest niedostępny w skrzyniach Toussaint.

Drugi sposób to kupno broni od kowala. Bronie generowane są automatycznie i pojawiają się we wszystkich sklepach kowalskich obok schematów rzemieślniczych.

Trzeci sposób, to wytworzenie nowych broni. Schematy możemy kupić tylko u kowali. Twórca moda tłumaczy, że wytwarzane bronie zawsze mają 3 miejsca na runy oraz ustalone statystyki, które nie są losowe (z wyjątkiem obrażeń). Po kupnie, schematy broni pojawią się w menu wytwarzania jako przedmioty poziomu 1, ale po wytworzeniu poziom i obrażenia zostaną automatycznie podniesione do naszego poziomu (między -1 a +3).

Nowe bronie do Wiedźmina 3 – gdzie pobrać?

Nic prostszego. Mod jest dostępny do pobrania w tym miejscu. Możemy wybrać jedną z dwóch wersji programiku, które różnią się w zasadzie jednym szczegółem – pierwsza wersja pozwala znaleźć bronie w skrzyniach, kupować je i wytwarzać, a druga tylko kupować i wytwarzać (zatem nie znajdziemy oręża w skrzyniach).

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.