Wiadomo już, kto będzie drugą grywalną postacią Wiedźmina 3!

Twórcy postanowili zdradzić tajemnicę.

Podczas imprezy The Game Awards 2014 dowiedzieliśmy się, że w najnowszej części Wiedźmina zagramy nie tylko Białym Wilkiem. Nie zdradzono jednak, kim będzie ów tajemniczy bohater. Gracze zaczęli stawiać zakłady, wymieniając najczęściej jedną z trzech postaci: Yennefer, Ciri lub Vesemir.


Na kogo padło? Robert Malinowski z CD Projekt RED tłumaczy na łamach serwisu IGN, że oprócz Geralta pokierujemy Ciri.

Nie będziemy jednak przełączać się między Dzieckiem Niespodzianką a Białym Wilkiem w dowolnym momencie rozgrywki. Tylko w kilku momentach przejmiemy kontrolę nad dziewczyną.

Wprowadzamy ją, by dać graczom inną perspektywę na całą historię, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić opowieść – tłumaczy Malinowski. – Nie wcielimy się w Ciri na długo, lecz ze względu na to, że dziewczyna odegra kluczową rolę w fabule, uznaliśmy, iż gracze powinni nawiązać bliższą więź z tą bohaterką.

Przedstawiciel CD Projekt RED zaznacza również, że Wiedźmin zawsze opowiadał o Geralcie i to się nie zmieni. – Lecz te kilka chwil, w których zagramy jako Ciri, pozwoli zobaczyć historię z drugiej strony – podkreśla.

Przypominamy, że premiera Wiedźmin 3: Dziki Gon została przesunięta na 19 maja 2015 roku. O powodach takiej decyzji pisaliśmy tutaj.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet