Wargaming opuścił Rosję i Białoruś. Nowe biuro powstanie w Polsce

Wargaming otwiera biuro w Warszawie. Opuścili wcześniej Rosję i Białoruś
Mobile Newsy PC

Wargaming to znany producent sieciowych gier wideo. Niedawno opuścili Rosję i Białoruś, więc otwierają dwa nowe biura. Jedno z nich powstaje w Warszawie.

Chyba każdy z nas kojarzy gry World of Tanks, World of Warships czy w zasadzie całą serię “World of…”. Produkcje te skupiają się wokół sieciowych potyczek różnych maszyn wojennych. Wielbicieli takiej formy rozrywki nie brakuje, także i w Polsce. To właśnie w naszym kraju powstanie jedno z dwóch nowych biur firmy.

W niedawnym czasie firma zdecydowała o wycofaniu się z Rosji i Białorusi. Było to jednoznaczne następstwo rosyjskiej agresji na Ukrainę. Firma wydała wtedy oświadczenie, w którym wyjaśniali, że biura w obydwu wspomnianych krajach zostają zamknięte.

Z dniem 31 marca spółka przeniosła swoją działalność w zakresie gier w Rosji i na Białorusi pod lokalne kierownictwo Lesta Studio, które nie jest już powiązane z Wargamingiem. Ani dziś, ani w przyszłości spółka nie będzie czerpać zysków z tego procesu. Wręcz przeciwnie, spodziewamy się, że bezpośrednio w wyniku tej decyzji poniesie znaczące straty.

– wyjaśniała firma

Na tym się jednak nie kończy, bo Wargaming zdecydowało o otwarciu dwóch nowych biur w Europie. Pierwszym jest nowy oddział w Warszawie, a drugim – w Belgradzie.

Wargaming Warsaw rozpocznie działalność jako zespół wydawniczy sformowany z polskich pracowników oraz zagranicznych przedstawicieli. Będzie miał on na celu wzmacnianie gier z portfela wydawniczego firmy. Na chwilę obecną pracownicy będą wykonywać obowiązki w trybie pracy zdalnej. Planowane jest zatrudnienie ok. 50 osób do końca roku. Dalsze plany dla Wargaming Warsaw będą zależne od przebiegu restrukturyzacji firmy.

– wyjaśnia firma w notce prasowej

Wiktor Kisłyj, prezes firmy Wargamin, podkreśla, że zarówno Belgrad, jak i Warszawa są strategicznymi lokacjami, kluczowymi w dalszych planach producenta.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie