Ten remaster zapomnianego Warcrafta powstawał przez 6 lat

Warcraft III PG
Newsy PC

Warcraft Adventures to anulowana gra przygodowa osadzona w świecie fantasy od Blizzard, którą ujawniono wskutek przecieku kilka lat temu. Pewien gracz postawił sobie za cel dokończenie części pracy deweloperów i zremasterowanie przerywników filmowych. Wreszcie mu się to udało.

Autor projektu oficjalnie potwierdził, że zakończył prace nad odświeżeniem scenek przerywnikowych. Jeśli chcecie obejrzeć je na swoim komputerze, możecie je pobrać w tym miejscu. Miejcie jednak na uwadze, że pliki nie zawierają samej gry.

Fanowskie odświeżenie to w dużej części remake, a nie remaster, choć twórca pozostał wierny wizji deweloperów pracujących nad oryginałem. Wiele scenek zostało całkowicie przerysowanych, a autor dopasował nawet muzykę i efekty audio do przerywników, które były całkowicie pozbawione dźwięku. To jedynie wierzchołek góry lodowej imponujących poprawek, które wprowadził gracz. Całość zajęła aż sześć lat.

Wersja 1.0 jest dla mnie punktem zwrotnym. Pracowałem nad nią przez ostatnie sześć lat i w tym czasie zrobiłem prawie wszystko, co mogłem zrobić w rozsądnym czasie, aby ukończyć i ulepszyć cutscenki. Dla mnie gra jest teraz bardzo przyjemna i nie widzę sensu w dalszym ulepszaniu cutscenek. Chcę zapamiętać ten projekt jako coś fajnego, zanim przekształci się w swego rodzaju ciężar. A więc to jest to. Ostateczna wersja Cutscenes Remaster Project i mam nadzieję, że każdy kto go użyje będzie się nim cieszył tak samo jak ja. Zawsze chciałem stworzyć znaczącego moda do gry, którą kocham i mogę w końcu powiedzieć, że udało mi się (lub przynajmniej próbowałem) to osiągnąć.

– napisał autor moda na swoim blogu

Warcraft Adventures zostało oficjalnie anulowane w 1998 roku, jedynie rok po oficjalnej zapowiedzi. Produkcja – choć miała cieszyć oko oprawą i umysł historią – nie doczekała się ukończenia z uwagi na rzekomo niezadowalającą jakość rozgrywki.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie