W nowym Call of Duty nie będzie plecaków odrzutowych, bo twórcy mają traumę

Wielu fanów serii zadaje sobie pytanie, czy w tegorocznym CoD pojawią się jetpacki. Główny projektant z Treyarch odpowiada krótko: nie.

Na pytanie jednego z fanów dotyczące plecaków odrzutowych w kolejnym Call of Duty David „Vahn” Vonderhaar, lead designer z Treyarch, odpowiada krótko i konkretnie: nie będzie ich. W kolejnym tweecie twórca wyjaśnia, że „został powieszony na najwyższej gałęzi” i ma bardzo złe – traumatyczne wręcz – wspomnienia w związku z projektowaniem jetpacków.

Brak plecaków odrzutowych w kolejnej odsłonie serii może sugerować, że w najnowszym Call of Duty nie będziemy korzystać z zaawansowanej technologii, co z kolei pozwala snuć domysły, że fabuła gry przeniesie nas do teraźniejszości lub przeszłości. Jetpacki miały wprowadzić większą dynamikę do serii. Jak się jednak okazuje, tego typu chwyty nie są niezbędne, by rozgrywka w CoD wciągała na długie godziny – dowodzi tego chociażby Black Ops 4.

Nie są jeszcze znane żadne konkrety na temat tegorocznej odsłony Call of Duty. Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami, za produkcję ma odpowiadać właśnie Treyarch, a najnowszy CoD będzie kontynuacją podserii Black Ops i umożliwi nam udział w wydarzeniach Zimnej Wojny. Niewykluczone, że nowa część legendarnego Call of Duty trafi do graczy w okresie jesiennym bieżącego roku.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: