Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

W końcu dobry rok dla Nintendo. Pierwsze zyski od czterech lat

Nintendo podało najnowszy raport finansowy. Jest lepiej. Co napędza sprzedaż japońskiej korporacji?

Po raz pierwszy od czterech lat, Nintendo zakończyło rok fiskalny z zyskiem około 344 milionów dolarów. Rok temu japońska firma miała stratę wynoszącą około 193 miliony dolarów. Na lepszy wynik koncernu z pewnością miała wpływ duża sprzedaż przenośnej konsolki 3DS oraz napędzająca popyt na nią premiera New 3DS. W sumie przez ostatnie 12 miesięcy, licząc do końca marca tego roku, udało się sprzedać 9 milionów sztuk tego sprzętu. Łącznie Nintendo sprzedało już ponad 52 miliony 3DS-ów. To imponujący wynik, ale nadal gorszy od DS-a o, uwaga, ponad 100 milionów sztuk!

Nadal Nintendo boryka się z problemami dotyczącymi Wii U. Tutaj w ostatnich 12 miesiącach udało się sprzedać 3,6 miliona sztuk stacjonarnej konsoli. Na obecny rok Nintendo przewiduje spadek do około 3,4 miliona sztuk. Według japońskiego koncernu, również sprzedaż 3DS-a będzie mniejsza, bo sięgnie ponad 7 milionów sztuk. Jednak Nintendo mimo mniejszej sprzedaży sprzętu, prognozuje zyski w najnowszym roku fiskalnym. Jak to możliwe? Prawdopodobnie ze względu na liczne premiery ciekawych gier. Na Wii U i 3DS-a niebawem będą debiutować takie gry jak: Splatoon, Fire Emblem, Xenoblade Chronicles X, Yoshi’s Woolly World i Mario Maker.

Ponadto Nintendo może przewidywać pierwsze profity płynące ze współpracy z firmą DeNa i wejściem na rynek telefonów oraz tabletów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się