Valhalla Hills, czyli duchowy spadkobierca serii The Settlers, dostaje nowe DLC

Nieustraszeni wikingowie wyruszają na kolejne podboje.

Wydawnictwo Techland ogłasza, że DLC do Valhalla Hills noszące nazwę Fire Mountains, jest już dostępne z polską lokalizacją kinową. Wszyscy posiadacze polskiego wydania gry, w której skład wchodzi przepustka sezonowa, otrzymają dodatek za darmo.

Rozszerzenie jest drugim po Sands of the Damned dodatkiem do gry. Fire Mountains to przede wszystkim nowy teren – wulkaniczne góry otoczone kipiącą lawą. Z jednej strony kamienna wyspa bogata jest w niespotykane minerały, z drugiej – to teren mało przyjazny, pełen  drapieżników. Gracz musi uważać na nowe typy przeciwników wśród których są m.in. ogniste trole i skorpiony. W walce pomocne okazują się nowe zaklęcia pozwalające np. zesłać na wrogów piekielny ogień. Dostępny jest pakiet nowych screenów przedstawiających DLC Fire Mountains (na końcu newsa).


Architekci sukcesu The Settlers, którzy utworzyli studio Funactis, proponują nowe podejście do klasycznej rozgrywki o rozbudowie osad i kierowaniu plemieniem podwładnych. Valhalla Hils to duchowy spadkobierca tej kultowej gry, tworzona jest przez ten sam zespół ludzi. Gracz obejmuje kontrolę nad wikingami, którzy potrzebują pomocy w dotarciu do mitycznego raju wojowników, tytułowej Valhalli. Jego zadaniem jest zatem rozbudowa wioski i przydzielanie zadań walecznym podwładnym, by zdobyć szczyt góry.

Polskie wydanie to Edycja Wzbogacona, wersja bogatsza niż edycja premium 2-Horned Helmet. W zestawie z grą znajduje się m.in. Season Pass z dwoma DLC, plakat, cyfrowy artbook i soundrtrack.

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

5 Shares
Share5
+1
Tweet