Już teraz możesz za darmo pograć w gry na UE5. Udostępniono grywalne dema

Lyra demo UE5
PC

Epic Games udostępniło dwa grywalne dema pokazujące możliwości silnika Unreal Engine 5. To przedsmak technologii, która napędzać ma m.in. Wiedźmina 4.

Jak za darmo to żal nie skorzystać!

Oto jak sprawdzić Unreal Engine 5 w praktyce

Wczoraj odbyła się prezentacja State of Unreal, która jest w zasadzie wydarzeniem otwierającym nową erę Unreal Engine 5. Najnowsza generacja niezwykle popularnego silnika zapowiada się więc na coś wyjątkowego. Epic nie tylko kusi nas znacznie poprawioną oprawą, ale w ręce deweloperów oddaje także dodatkowe narzędzia – technologie Metahuman, Lumen czy Nanite.

Jakby tego było mało – teraz każdy może sprawdzić, jak UE5 radzi sobie z jego PeCetem. Nie spodziewajcie się jednak zanadto imponującej płynności, gdyż dwa pierwsze dema powstały przede wszystkim jako pokazówka tego silnika. Co nie znaczy, że nie możemy się w nich trochę pobawić.

Pierwszym oddanym w ręce graczy i deweloperów demem jest Lyra Starter Game. To tak naprawdę kolejne wcielenie ShooterGame z UE4. Tym razem jednak możemy liczyć na sporo nowości. Co ciekawe, twórcy silnika obiecują, iż to projekt, który przez dłuższy czas ma znajdować się w fazie rozwoju. Oznacza to, że regularnie będą do niego dodawane nowe rzeczy czy technologie.

Lyra to także pewnego rodzaju podstawa czy wręcz fundament. To tak naprawdę baza dla twórców gier, pod ich własne produkcje. W ten sposób także i deweloperzy mogą zapoznać się z możliwościami nowego silnika w dość prosty i szybki sposób. Spodziewam się, że powstanie sporo ciekawych pokazówek opartych na darmowej strzelance z manekinami.

Demo Lyra pobierzecie z tego miejsca. Na ten moment oferuje ono dwa tryby: Expanse, czyli raczej klasyczny Team Deathmatch oraz Convolution – kontrola punktu. Twórcy obiecują, iż nadaje się do przetestowania zarówno gamingowych laptopów, jak i potężnych maszyn, a całość wspiera cross-play.

Do tego w ręce graczy oddano również demo oparte na Matrix Awakens. To nie do końca grywalna produkcja oferująca to samo, co na konsolach. W wersji PC przypomina bardziej technologiczną pokazówkę, która uświadamiania nas, jak przepiękne i pełne życia przestrzenie można stworzyć z wykorzystaniem UE5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie