Uncharted Legacy of Thieves Collection z datą premiery. Znamy szczegóły, nie wszyscy będą zadowoleni

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei PC. Czemu brak poprzednich gier?
PC PS5

Sony w końcu pokazało nowy zwiastun Uncharted Legacy of Thieves Collection. Niestety, choć wydanie zapowiada się imponująco, nie ucieszy wszystkich.

Nathan Drake i spółka powracają na PS5 i PC w wielkim stylu!

Uncharted Legacy of Thieves Collection na zwiastunie

Odświeżone, zbiorcze wydanie Uncharted 4 i samodzielnego dodatku Zaginione Dziedzictwo dla konsoli PlayStation 5 i PC wydaje się dla fanów niezwykle atrakcyjną pozycją. Do tej pory mogliśmy tylko jednak spekulować, jakich zmian możemy się spodziewać i kiedy pakiet zadebiutuje. W końcu doczekaliśmy się potwierdzenia.

Nie będę trzymał Was w niepewności, więc od razu wyjaśnię, że wydanie na konsolę PS5 ma wyjść 28 stycznia. Co z wersją PC? Sony na razie milczy i twierdzi, że premiera będzie „gdzieś w 2022 roku”. Osobiście zgaduję, że może zbiec się z debiutem filmu Uncharted, który wychodzi 18 lutego przyszłego roku.

Oprócz powyższego trailera Sony podzieliło się paroma ciekawymi informacjami. Choć gry raczej nie wyglądają, jakby miały w jakimś bardzo widocznym stopniu się zmienić, możemy liczyć na znaczne ulepszenie płynności ich działania.

Grę na PS5 odpalimy w jednym z trzech trybów:

  • Fidelity Mode – 4K przy 30 FPS
  • Performance Mode – 60 FPS
  • Performance+ Mode – 1080p przy 120 FPS!

Ostatni tryb zapowiada się szczególnie ciekawie. Jeżeli nie będzie przeszkadzać nam zbyt niska rozdzielczość, możemy wtedy cieszyć się niezwykle płynną rozgrywką.

Twórcy wyjaśniają, że zrobiono dobry użytek z dobrodziejstw PS5. Gra ma znacznie szybciej się ładować, wyposażono ją w ulepszony system 3D Audio, a także pełne wsparcie DualSense.

Pakiet wyceniono na 49,99 euro i zostanie wydana również wersja pudełkowa! Co więcej, jeżeli posiadamy Uncharted 4: Kres Złodzieja, Uncharted: Zaginione Dziedzictwo lub Uncharted 4: Kres Złodzieja & Uncharted: Zaginione Dziedzictwo Digital Bundle za 10 euro możemy zdecydować się na możliwość ulepszenia tych gier.

Tu jest jednak pewien problem. O ile wszystko to powyżej brzmi naprawdę świetnie, Sony informuje, że nie uświadczymy tu trybu multiplayer. Wielka szkoda, zwłaszcza że tryby wieloosobowe były całkiem przyjemnymi „zabijaczami” czasu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie