Ubisoft szykuje zaskakujące niespodzianki na Nintendo NX

Deweloper zamierza wesprzeć nadchodzącą konsolę od big N.

Francuski wydawca opuścił przedwcześnie pokład Wii U i ostatnią wielką grą, jaką postanowił wypuścić na tym sprzęcie, było niezbyt dobrze zoptymalizowane Watch Dogs. Jak będzie z nadchodzącą konsolą?


Ubisoft potwierdza na łamach serwisu GamesIndustry, że szykuje na NX-a coś wyjątkowego, lecz ciężko stwierdzić, o jakiego typu niespodzianki może chodzić. – Ogłosiliśmy, że przygotujemy kolejną grę z serii Just Dance na Nintendo NX, lecz mamy również inne niespodzianki, które zostaną ujawnione w późniejszym terminie – zaznacza Alain Corre z Ubisoftu dodając, że Nintendo jest wspaniałą marką cenioną przez wielu fanów oraz wiele rodzin.

Ciekawe zatem, czy planowane przez Ubisoft tytuły na Nintendo NX będą skierowane głównie do rodzin, czy też dostaniemy również coś dla starszych odbiorców. Jak pokazał przykład Wii, na Nintendo potrafią się sprzedawać nie tylko kolorowe gry platformowe, lecz również produkcje ociekające brutalnością, które nie mają nic wspólnego z familijnym wizerunkiem japońskiego producenta.

Nintendo NX “będzie konsolą przenośną”

Nintendo NX zadebiutuje na rynku w marcu przyszłego roku i to w zasadzie jedyna oficjalna informacja na temat nowej konsoli od japońskiego producenta. Wcześniej mieliśmy jednak kilka spekulacji oraz plotek na temat tego, że nadchodząca platforma połączy granie mobilne ze stacjonarnym.

Dzisiaj taki scenariusz potwierdza brytyjski Eurogamer, który powołując się na swoje źródła donosi, żeNintendo NX to w zasadzie konsola przenośna, do której będziemy mogli jednak podłączyć kontrolery i potraktować ją jako sprzęt stacjonarny (powyższa grafika nie reprezentuje wyglądu konsoli). Co konkretnie ustalił wspomniany portal? Oto szczegóły w pigułce:

  • Nintendo NX będzie konsolą przenośną;
  • Do konsoli podłączymy pady;
  • Konsolę będzie można podłączyć do TV używając dedykowanej stacji dokującej;
  • Nośnikiem gier na Nintendo NX mają być kartridże, których pojemność ma wynosić prawdopodobnie 32 GB. Z tego też względu zakłada się, że część danych będziemy nadal pobierać z sieci;
  • Sercem Nintendo NX będzie prawdopodobnie procesor Tegra X1 od Nvidia (przynajmniej w taki są uzbrojone obecne konsole deweloperskie);
  • Nintendo NX powinno zostać pokazane publicznie we wrześniu tego roku;
  • Możliwe, że konsola dostanie całkiem nowy system operacyjny;
  • Kompatybilność wsteczna prawdopodobnie nie wchodzi w grę.

Wygląda zatem na to, że Nintendo szykuje sprzęt typowo przenośny, który opcjonalnie podłączymy pod telewizor. Producent ma w sumie doświadczenie w tym segmencie branży, choć nie ma co ukrywać – konkurencja ze smartfonami i tabletami będzie naprawdę ciężka.

Wydawca GTA V zainteresowany losami Nintendo NX

Take-Two to jeden z najważniejszych wydawców w naszej branży, zatem każdy śledzi choćby najdrobniejsze informacje płynące ze strony tej firmy. Kilka zdań na temat nadchodzącego Nintendo NX powiedział ostatnio szef korporacji, czyli Strauss Zelnick.

W rozmowie z serwisem The Street przyznał on, że jest bardzo zainteresowany tym, co przedstawi NintendoTo może być bardzo ekscytujące. Nigdy nie możesz skreślać Nintendo. Przez pewien czas są cicho, lecz później wyskakują z czymś naprawdę wyjątkowym. Jesteśmy bardzo zainteresowani i uważnie obserwujemy każdy kolejny krok Nintendo.

Miejmy nadzieję, że Nintendo NX rzeczywiście przyciągnie do siebie wielkich wydawców oraz deweloperów, a wsparcie dla konsoli nie skończy się tak szybko, jak było to w przypadku Wii U.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

18 Shares
Share18
+1
Tweet