Ubisoft: Pracujemy nad Splinter Cell. Nie, to tylko niewinny żart

Jeden z pracowników Ubisoftu ujawnił na Twitterze, że pracuje nad nową odsłoną Splinter Cell. Wydawca sprawę bagatelizuje nazywając ją zwykłym żartem. Czyżby tworzenie hyp’u przed wielkim ogłoszeniem?

Deweloperzy lubią sobie czasem z nami pogrywać i zazwyczaj jest to sprytnie zrobiony marketing. Ciekawe, jak jest tym razem, a sprawa rozchodzi się o oczekiwaną nową odsłonę serii Splinter Cell.

Nowy Splinter Cell powstaje, czy jednak nie powstaje?

Julian Gerighty – dyrektor kreatywny w Ubisofcie – wrzucił na Twittera wpis, w którym napisał wprost: Pracuję nad następnym Splinter Cell. Oczywiście takie ogłoszenie spotkało się z dużym entuzjazmem graczy, który wzrósł jeszcze bardziej, kiedy deweloper zmienił zdjęcie profilowe z logo The Division 2 na Splinter Cell. Później sprawa zaczęła się gmatwać, ponieważ Gerighty zaczął udawać, że niby przypadkiem wygadał się na temat wspomnianej gry. Wkrótce po pierwszym wpisie zamieścił kolejny: Ok – proszę, nie retweetujcie tego. Mogę mieć kłopoty. Jednocześnie logo Splinter Cell zniknęło z Twittera, lecz poprzedni wpis nie został usunięty.

Splinter Cell

Co to za gierki? Serwis PC Gamer uzyskał komentarz od Ubisoftu: Julian najwyraźniej żartował, jak to lubi robić. Wygląda na to, że nasi dyrektorzy kreatywni dobrze się teraz bawią. W tej chwili nie mamy żadnych ogłoszeń.

Jeśli to rzeczywiście żart, to trzeba przyznać, że robienie takiego psikusa fanom serii Splinter Cell niecały miesiąc przed targami E3 jest zwyczajnie niesmaczny. Oj nieładnie tak bawić się naszym kosztem… Oczywiście wierzymy, że to tylko dobrze skrojony marketing. Przekonamy się w czerwcu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: