Ubisoft kończy z odgrzewaniem kotletów?

Może nie do końca, ale właśnie ruszają prace nad całkiem nową produkcją.

Alex Hutchinson, czyli człowiek odpowiedzialny między innymi za najnowszą część Far Cry, właśnie dostał zielone światło na stworzenie nowego IP. Nie będzie to więc kolejna odsłona znanej strzelanki, ani nawet nowa część Assassin’s Creed. Biorąc pod uwagę, że Ubisoft ma sporo pieniędzy na marketing, gra może się okazać sukcesem. Przynajmniej jeśli chodzi o dane sprzedażowe. Tak było w przypadku Watch Dogs, które mimo różnych ocen w internecie, sprzedało się znakomicie.

Alex Hutchinson podkreśla jednak, że budżet na nową produkcję nie jest z gumy. Jak zapowiedział, wydawca oczekuje, że na produkcję będą przeznaczone jak najmniejsze środki. – Z grupą ludzi od Assassin’s Creed 3 i 4 mamy szansę stworzyć coś nowego. Wyzwaniem jest jednak utrzymanie niskich kosztów, tworząc coś, co będzie konkurowało na najwyższym jakościowym poziomie, bez mówienia “potrzebujemy tysiąca ludzi do stworzenia nowego IP” – podkreśla twórca na łamach serwisu CVG.


Jak sądzicie co to może być? Raczej jeśli koszty mają być niskie, prawdopodobnie Hutchinson zrezygnuje z tworzenia sandboksa.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • Niestety Ubisoft raczej nigdy nie zrezygnuje z “odgrzewanych
    kotletów”, bo to dla nich maszynka do robienia pieniędzy. Mimo wszystko
    kiedyś dobra passa się skończy, a wtedy będą musieli mieć już
    przygotowane jakieś nowe marki, od których będą znowu odcinać kupony. W
    przeszłości darzyłem ich większym zaufaniem, od jakiegoś czasu jednak omijam ich produkcje szerokim łukiem. Może kiedyś odzyskają moje zaufanie jakiś dobrym tytułem… pożyjemy, zobaczymy 🙂

0 Shares
Share
+1
Tweet