Control - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Twórcy Control szykują nową grę. Epic Games sfinansowało projekt

Remedy Entertainment pracują nad nowym projektem. Epic Games całkowicie sfinansowało nadchodzącą grę twórców świetnego Control.

Gry Remedy Entertainment są ciekawym przypadkiem produkcji, które można zarówno kochać jak i nienawidzić. Często ich mechanika nie imponuje pod względem jakości wykonania, ale zazwyczaj nadrabiają techniczne niedoróbki swoją fabułą.

Nowa marka studia – Control – jest swoistym eksperymentem, który można uznać za udany. Produkcja ta może pochwalić się mianem najlepiej sprzedającej się gry Remedy, co potwierdzają dwa miliony sprzedanych kopii w ciągu roku od premiery.

Aktualnie Remedy pracują nad nowym projektem, który ma być osadzony w uniwersum znanym z innych gier dewelopera. Co ciekawe, projekt jest całkowicie finansowany przez Epic Games, jednak prawa do nowego tworu wciąż należą do Remedy.

Nie oznacza to jednak, że nowa, niezapowiedziana gra twórców Alana Wake’a będzie tytułem ekskluzywnym na Epic Games Store. Ma ona trafić również na konsole i dodatkowo Epic określa swoje zaangażowanie w projekt jako istotną inwestycję marketingową.

O grze niestety nie wiadomo nic więcej. Inwestycja Epic może jednak sugerować, że będzie to naprawdę wysokobudżetowa produkcja. Remedy potrafi robić dobre gry, a jeśli dodatkowo dostaną odpowiedni zastrzyk gotówki, to kto wie, może przygotują nam kolejny hit.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się