A Plague Tale: Requiem postacie

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Twórcy A Plague Tale studiują zachowanie szczurów, żebyście mieli realistyczną grę

Przedstawiciel Asobo Studio udzielił wywiadu, w którym wyjawił szczegóły dotyczące prac nad serią A Plague Tale. Jeden z nich dotyczy „trzeciego bohatera” gry.

Dużą niespodzianką tegorocznej odsłony E3 była zapowiedź A Plague Tale: Requiem. Kontynuacja hitu od Francuzów ma zadebiutować w 2022, trafiając na pecety, konsole Microsoftu – i do usługi Game Pass. Teraz przychodzi czas na ujawnianie szczegółów dotyczących nowej produkcji – i ogólnie serii. Jeden z ciekawszych dotyczy realizmu w grze, a konkretnie odwzorowania zachowania szczurów.

Z pierwszej odsłony A Plague Tale pamiętam głównie hordy piszczących gryzoni pierzchających przed pochodnią Amicii. W rozmowie z serwisem Gamesradar.com reżyser gry Kevin Choteau wyjawił, że Asobo Studio od początku chciało, by przemiłe zwierzątka dekoncentrowały graczy, a nawet wzbudzały ich przerażenie:

Szczury musiały wyglądać autentyczne. Chodziło o wywołanie wrażenia, że jest to coś, co można spotkać w realnym życiu – swego rodzaju siła, której nie da się zatrzymać. Chcieliśmy, by gracze bali się stanąć tym zwierzętom na drodze, bo to skutkuje natychmiastową śmiercią. Także liczba szczurów od początku stanowiła duże wyzwanie: pragnęliśmy pokazać tak wiele gryzoni na ekranie, jak to było możliwe.

Co ciekawe, jak czytamy w GamesRadar, studio spędziło godziny na studiowaniu nagrań pokazujących duże grupy szczurów w akcji, by odzwierciedlić realne zachowania zwierząt.

Poniżej dla przypomnienia publikujemy klimatyczny zwiastun z Requiem. Z nagrania wynika, że w kontynuacji również będzie pełno szczurów. Francuski deweloper na pewno zadba o to, by zachowanie zwierzaczków było jeszcze bardziej realistyczne i wzbudzało większą grozę niż poprzednio. Aż nie można się doczekać.

O fabule Requiem wiemy jeszcze niewiele. Sequel ma być kontynuacją historii z Innocence. Bohaterami produkcji będzie rodzeństwo de Rune, z którym mieliśmy okazję poznać się i polubić w poprzedniej odsłonie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się