Już można sprawdzać za darmo Twin Peaks: Into the Night. Gra inspirowana kultowym serialem

Twin Peaks - gra wideo dostała darmowe demo i nowy zwiastun
Newsy PC

Twin Peaks: Into the Night to fanowska gra wideo inspirowana kultowym serialem Davida Lyncha. Teraz każdy może za darmo sprawdzić ją w akcji.

Zapewne każdy fan serialu Twin Peaks (lub innej, w pewnych względach podobnej twórczości Davida Lyncha) chciałby zagrać w “grową” adaptację tej historii. W zasadzie wydaje się, że to idealny materiał na grę, ale jak na razie nikt za bardzo się tego nie podjął. Jasne, dostaliśmy pewną “przygodę” na VR, ale to tyle. Fani zapewne skojarzą liczne nawiązania z Alana Wake’a czy japońską wersję Twin Peaks, czyli Deadly Premonition. Gry opartej na serialu bezpośrednio jednak nie dostaliśmy.

Dlatego też fani postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wydać Twin Peaks: Into the Night. Jest to stworzona przez entuzjastów serialu pozycja, z którą ani Lynch, ani scenarzysta Mark Frost nie są związani. Mimo wszystko historia podąża bezpośrednio śladem tej z serialu. Nie liczcie na wielki budżet – to kolejna pozycja w stylu horrorów z PSX-a jak Silent Hill. Jest więc ambientowo, oszczędnie i pikselowo.

Jeżeli to Was nie zniechęca, a powyższy zwiastun wręcz przeciwnie – zachęca, mam dobrą wiadomość. Demo gry w serwisie Itch.io jest dostępne kompletnie za darmo, bez żadnych opłat. Warto dodać, że twórcy ostrzegają, iż nie do końca reprezentuje ono pełną wersję. Powstało, by “pokazać kierunek, w którym podążamy i włożyliśmy w to całe nasze serce”, jak tłumaczą twórcy na Twitterze.

W międzyczasie deweloperzy pracują nad kolejną wersją produkcji. Pełna gra również zostanie wydana za darmo, ale nie wiemy kiedy. Wspomniane demo pobierzecie z tego miejsca.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie