TVN zamyka serwis VOD.pl. Co dalej z darmowymi treściami?

TVN zamyka darmowy serwis VOD.pl | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy Platformy Platformy Seriale

TVN ogłosiło zamknięcie serwisu VOD.pl, który jakiś czas temu został przez stację wykupiony. Co dalej stanie się z darmowymi programami i serialami?

W 2023 roku stacja TVN, a właściwie grupa Discovery przejęła serwis streamingowy VOD.pl. Wtedy też zaistniały tam spore zmiany – treści stały się bezpłatne, ale ich oglądanie wymagało przełknięcia reklam. W portalu możemy oglądać seriale, filmy i programy znane głównie z TVN, w tym Kuchenne Rewolucje, Królowe Życia i tym podobne produkcje. TVN dość niespodziewanie ogłosił, że w ciągu kilku następnych tygodni serwis VOD.pl przestanie istnieć.

TVN zamyka darmowe VOD.pl

Fani oglądania telewizyjnych produkcji bez opłat nie mają jednak powodów do obaw. Treści, do tej pory dostępne w VOD.pl, już teraz trafiły do Playera, czyli flagowego serwisu streamingowego stacji. Niegdyś Player również oferował darmowy plan z reklamami, ale to się zmieniło i od jakiegoś czasu wymaga uiszczania comiesięcznej subskrypcji. Włodarze stacji (jak informuje m.in. portal Wirtualne Media) obiecują jednak, że treści z VOD będą dostępne tam za darmo.

Mimo że VOD.pl rozwija się zgodnie z planami, uznaliśmy, że łatwiej będzie jego ofertę włączyć do Playera i uzyskać efekt skali, w oparciu o najlepiej znany lokalny brand streamingowy, jakim jest Player. Wracamy do korzeni – Player, który jest na naszym rynku już prawie 13 lat, wywodzi się z serwisu bezpłatnego.

– wyjaśnia w rozmowie z Wirtualne Media Maciej Gozdowski, szef streamingu w TVN Warner Bros Discovery

Decyzja grupy Discovery dyktowana jest rychłym startem w Polsce nowej oferty HBO Max, która od tej znana będzie jako Max. Portal przechodzi gruntowne zmiany, oferując dostęp do większej ilości programów, seriali i filmów. Najwyraźniej z tego powodu TVN stwierdził, że utrzymywanie trzech portali streamingowych naraz nie ma zbytnio sensu. Treści z VOD.pl nadal będzie można oglądać, ale tym razem na Playerze.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie