Diablo IV za drogie? W tę grę zagracie zupełnie za darmo, już premiera

Torchlight Infinite już zadebiutowało. Darmowy konkurent Diablo IV?
Mobile Newsy PC

Torchlight Infinite wczoraj zadebiutowało w ostatecznej wersji, po siedmiu miesiącach early access. W grze mogą spędzać czas posiadacze PC i urządzeń mobilnych.

Zapowiedź nowej gry z cenionego uniwersum Torchlight okazała się dość kontrowersyjna. Oto bowiem niegdyś zadziwiająco solidna seria spadła z piedestału za sprawą co najwyżej średniej “trójki”, a teraz doczekała się jeszcze gry mobilnej! Brzmi jak przepis na skandal, ale może nie jest tak źle? W końcu zagrają też posiadacze PC i to zupełnie za darmo.

Losy technologii Ember są w Twoich rękach. Dzięki bogatym możliwościom budowania bohaterów, zanurz się w epicką podróż z nieskończonymi łupami, walką pełną adrenaliny i nową zawartością sezonową.

– zachęcają nas do gry twórcy

Brzmi nieźle, ale w sumie dość standardowo. Czy jednak jest się czym zachwycać? Ostatecznie okazuje się, że mniej więcej powtórzyła się sytuacja z “trójką”, czyli nie jest źle, ale nie jest też szczególnie udanie. Tak przynajmniej uważają gracze, którzy wystawili nowemu Torchlight “mieszane” oceny w serwisie Steam (69% pozytywnych opinii).

Co “nie pykło”? Gracze narzekają m.in. na typowe zaprojektowanie gry pod urządzenia mobilne, co akurat nie powinno dziwić. Część z nich zarzuca słaby design UI, a inni wytykają brak wyzwania, słabe możliwości rozwijania buildu, a nawet pay-to-win. Co ciekawe, pojawiają się też głosy, iż… gra nie jest pay-to-win. Entuzjaści darmowego Torchlighta chwalą liczbę aktywności, solidnie zaprojektowane podstawy hack’n’slasha i po prostu przyjemną rozgrywkę. Jak jest naprawdę? Nie musicie długo czekać, aby się o tym przekonać, bo gra waży zaledwie 10 GB, więc pobierze Wam się szybko.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie