TOP 10 darmowych gier akcji na PlayStation 5

darmowe gry akcji PS5
PG Exclusive Publicystyka

Wykosztowaliście się na next-genową konsolę i na gierki już hajsu zabrakło? Sprawdźcie więc polecane przez nas darmowe gry akcji na PS5.

Łowcy okazji, odpalajcie swoje konsole i marsz do sklepu PSN. Schowajcie tylko swoje portfele, bo tym razem kompletnie Wam się nie przydadzą. Są tam bowiem gry bezcenne, nawet nie takie złe jak mogłoby się wydawać. Darmowe gry RPG na next-gena już prezentowaliśmy, a teraz przyszedł czas pokazać Wam gry akcji na PS5.

Najlepsze darmowe gry akcji PS5


10. Apex Legends

Na start kłania się uniwersum Titanfall i nie byle jakie Battle Royale. W Apex Legends wcielamy się w gladiatorów z przyszłości, którzy w 3-osobowych drużynach walczą do upadłego na ogromnych mapach. Starcia nie przebiegają tu jak w klasycznych strzelankach. Wybierani przez nas bohaterowie mają własną historię, a podczas walki nie polegają wyłącznie na sile ognia. W przydziale do każdego z nich otrzymamy pakiet umiejętności, który w dużym stopniu predestynuje do konkretnej roli w zespole. Ciekawą nowością jest także wskrzeszanie swoich kumpli, o ile w trakcie rozgrywki uda nam się zebrać pozostawione po ich śmierci sztandary.


9. Paladins

Jeśli jesteście zdania, że w życiu trzeba spróbować wszystkiego, to i na Paladins powinniście znaleźć chęci. Prawdopodobnie przypadnie Wam do gustu konwencja gry sieciowej, gdzie bajkowe fantasy z rycerzami spotyka się z technologią przyszłości. Jako że rdzeniem zabawy jest walka drużynowa (2 ekipy po maksymalnie 6 graczy), a nie fabuła, zadbano o to, by nasi bohaterowie odznaczali się indywidualnym stylem. Do wyboru są 4 specjalizacje bohaterów, różniących się czymś więcej niż tylko wyglądem. Ich umiejętności warunkują charakterystykę ataku, obrony przydające się w różnych etapach rywalizacji. A jako dodatkowy smaczek elementy karciankowe – zbieramy karty potrzebne do zwiększenia statystyk naszego bohatera.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie