Nowe Tomb Raider zyskało cennego dewelopera. Pracował przy jednym z hitów PlayStation

Tomb Raider. Ostatnie przecieki niemalże potwierdzone przez twórców
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Niedawno zapowiedziano, że nowa odsłona Tomb Raider już powstaje. Crystal Dynamics rozpoczęło nabór nowych deweloperów, a przy okazji ogłoszono pewien ciekawy transfer.

Były deweloper pracujący w Bend Studio i reżyser Days Gone, Jeff Ross, potwierdził, że zasili szeregi Crystal Dynamics. Ross będzie piastował stanowisko Design Directora i najpewniej zajmie się nową odsłoną przygód Lary Croft.

Z radością informuję, że pracuję teraz w niesamowitym zespole Crystal Dynamics jako Design Director. To wszystko, co mogę powiedzieć, poza tym, że jestem zachwycony tym projektem, a zwłaszcza zespołem naprawdę wspaniałych ludzi.

– napisał Jeff Ross na Twitterze

Jeff Ross odszedł z Bend Studio w 2020 roku. Deweloper zdradził niedawno kilka szczegółów anulowanego Days Gone 2. Produkcja miała zaoferować między innymi bardziej złożony i „żywszy” świat, a także pokazać dalsze losy Deacona z pierwszej gry. Projekt został jednak odrzucony przez PlayStation i Bend Studio obecnie rozwija zupełnie nową markę.

Ross jest prawdziwym weteranem branży. W Bend Studio pracował już na początku istnienia zespołu. Dołożył cegiełkę do Uncharted: Złota Otchłań, Resistance: Retribution i serii Syphon Filter.

Oby pomoc Rossa przysłużyła się serii Tomb Raider. Przy okazji ostatniej odsłony marki można było zauważyć, że Crystal Dynamics kończą się ciekawe pomysły. Monotonia to nic dobrego i mam nadzieję, że świeżo zatrudnieni deweloperzy przywrócą przygody Lary Croft na właściwe tory.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie