Lara Croft powraca! Oficjalna zapowiedź odświeżenia kultowej trylogii

Tomb Raider powraca w formie odświeżonej trylogii. Oto zwiastun
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Tomb Raider I-III Remastered zostało oficjalnie potwierdzone. Oryginalna trylogia powraca w sam raz na Walentynki i to na różne platformy.

Crystal Dynamics pojawiło się na chwilę na wczorajszym pokazie gier na Nintendo Swich i całkiem mocno zaskoczyło. Oficjalnie potwierdzono, że powstaje zremasterowana kolekcja trzech pierwszych gier z kultową Larą Croft. Tomb Raider I-III Remastered to odświeżenie trylogii, która zmieniła oblicze gamingu.

Zapowiedź kolekcji pojawiła się na Nintendo Direct i nie do końca było wiadomo, czy te gry zmierzają też na inne platformy. Wkrótce później Crystal Dynamics potwierdziło, że paczka faktycznie zadebiutuje również na PC, Xbox Series X/S, XOne, PS4 i PS5. Ba, PeCetowcy mogą nawet udać się na kartę Steam gry, na której znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje i… cenę. Ta, na nasze nieszczęście, jest całkiem wysoka. Wiecie, mówimy przecież o remasterze stareńkich gier, więc prawie 140 zł (teraz nieco taniej) wydaje się dość sporą kwotą. No ale, jak to się mówi – coś za coś.

W zamian za te pieniądze dostaniemy “wiernie odtworzone klasyczne przygody Lary Croft”. Możemy liczyć na podbitą rozdzielczość, dostosowanie do dzisiejszych systemów sterowania i drobne poprawki graficzne oraz audio.

Gry w zestawie Tomb Raider I-III Remastered:

  • Tomb Raider I + The Unfinished Business Expansion
  • TR II + The Gold Mask Expansion
  • TR III + The Lost Artifact Expansion

Pojawi się również wsparcie osiągnięć, no i – jak widać powyżej – dostaniemy całkiem pokaźną kolekcję. Oby wystarczyła do premiery kolejnej nowej gry z panią archeolog.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie