Tomb Raider II Remake na Unreal Engine 4 wygląda przepięknie

Tomb Raider II Remake na Unreal Engine 4 wygląda przepięknie
Newsy PC Polecamy

Mamy nowe screeny!

Już w kwietniu pisaliśmy o świetnym fanowskim projekcie, którego celem jest ubranie kultowego Tomb Raider II w całkowicie nowe szaty. Za projekt odpowiada Nicobass, który przenosi kwadratową Larę Croft na technologię Unreal Engine 4.

Twórca remake’u przedstawił właśnie nowe screeny z Tomb Raider II Remake i trzeba przyznać, że wyglądają naprawdę przepięknie! Zastanawiacie się, czy gra zostanie wkrótce wydana? Niestety, nie mamy dla Was dobrych wieści.

Niektórzy pytają mnie, ile poziomów już zrobiłem lub kiedy ukaże się pełna wersja remake’u. Sądzę, że nie zdają sobie oni sprawy, że robienie gry od samego początku zajmuje naprawdę dużo czasu i nawet jeśli siedzę przy tym nie wiadomo jak długo, to nie jestem studiem, tylko jedną osobą. To nie jest tak, że buduję poziomy jakimś edytorem, to nie są żadne mody. Cała gra nie zostanie ukończona przez najbliższych kilka lat, więc proszę, przestańcie mnie pytać o datę premiery, jestem dopiero na samym początku – pisze Nicobass na swojej stronie internetowej.

Pozostaje jeszcze pytanie, jak do Tomb Raider II Remake odniesie się Crystal Dynamics, lecz z tego co pisze serwis DSO Gaming, Nicobass otrzymał zielone światło pod warunkiem, że nie będzie chciał zarabiać na swojej grze.

Zobaczymy co z tego ostatecznie wyjdzie. Poniżej nowe screeny z Tomb Raider II Remake, po których przypominamy również kilka wcześniejszych, znanych już od kwietnia.

Tomb Raider II na Unreal Engine 4. Pułapki, basen i akrobacje

Możemy też spojrzeć na poprawianą dwójkę serii Tomb Raider w akcji. Poniżej znajdziecie filmiki, na których Lara Croft ginie na kilkanaście sposobów, wspina się po półkach skalnych oraz skacze na główkę do wody. Przypominają się stare czasy, nie ma co. Szkoda jedynie, że Tomb Raider II Remake może w ogóle nie ujrzeć światła dziennego. Zapewne prędzej cz później zdolny programista otrzyma odpowiednie pismo od właścicieli marki Tomb Raider i projekt wyląduje w koszu.

Tomb Raider z 1996 roku. Oto wyjątkowy materiał, pokazujący Larę Croft przed premierą

Jak Lara Croft wyglądała 20 lat temu? Zapraszamy na unikatowy materiał, który został opublikowany na oficjalnym kanale Tomb Raider, a uchował się dzięki fanowskiej stronie Planet Lara. Dlaczego mamy do czynienia z czymś wyjątkowym?

Filmik przedstawia wczesną wersję tytułu Tomb Raider z 1996 roku, w którym możemy zobaczyć elementy ostatecznie wycięte z premierowej wersji gry. To przede wszystkim długi warkocz Lary. Niestety był dosyć problematyczny i przenikał przez inne tekstury, a na dodatek był strasznie kwadratowy. Dalej mamy okulary czy system namierzania dwóch wrogów jednocześnie, którego również nie było w skończonym produkcie. Wczesna wersja Tomb Raider pozwalała również dowolnie manipulować kamerą i posiadała zupełnie inna fizykę skoków, na szczęście zmienioną na lepszą.

Materiał pozwala cofnąć się w czasie i zakosztować w przeszłości. Starsi gracze na pewno go docenią, a młodsi zobaczą, jak to wszystko niegdyś się prezentowało.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie