To oni rozwalali nas w pierwszym Tomb Raiderze. Zobaczcie przeciwników i bossów z 1996 roku

To oni rozwalali nas w pierwszym Tomb Raiderze. Zobaczcie przeciwników i bossów z 1996 roku
Retro

Ponownie cofamy się w czasie do 1996 roku, kiedy to zadebiutował pierwszy Tomb Raider. Gra oferuje ogromną liczbę bossów i przeciwników, którzy są zdecydowanie warci uwagi po dziś dzień. Zobaczmy, jak wyglądały te nietypowe projekty.

Lata 90-te ubiegłego wieku to jeden z moich najbardziej ulubionych okresów w historii gamingu. Choć rynek gier kształtował się już od paru dekad, branża dalej nie wiedziała, w jaką stronę iść i „co się z czym je”. W związku z tym próbowano tworzyć jak najbardziej odjechane produkcje, idąc m.in. za trendami panującymi w popkulturze.

Odnoszę wrażenie, że dokładnie w ten sposób wymyślano pierwszego Tomb Raidera oraz wszelkie maszkary, którym Lara Croft musiała stawić czoła. Pewnie po obejrzeniu poniższego nagrania wielu z Was zgodzi się ze mną, że znaczna ich część śmiało mogłaby pojawić się w Scooby-Doo, a przynajmniej w sytuacji, gdy scenarzyści tej kreskówki zażyliby nieco mocniejsze środki.

Oczywiście tych bardziej krwiożerczych przeciwników nie widziałbym w animacji o wścibskich dzieciakach i tym zapchlonym kundlu. Mimo to, jestem fanem takich pomysłów jak np. ogromny dinozaur czy obdarte ze skóry centaury. A Wam który z tych oprychów spodobał się najbardziej?

Mało Wam Tomb Raidera? Niedawno szerzej przypomnieliśmy pierwszą odsłonę serii. Gorąco zachęcam zajrzeć do tego artykułu, by spędzić z „tą pierwszą” Larą Croft jeszcze więcej czasu. Przynajmniej nie będziecie mieli aż tak sporego szoku po zobaczeniu, jak ów produkcja się zestarzała na przestrzeni lat, ponieważ jesteście już po zaznajomieniu się z powyższym filmikiem.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie