Tomasz Bagiński szykuje film fabularny z Wiedźminem? “Potwierdzamy” [Aktualizacja#1]

Scenariusz powstanie w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego.

[Aktualizacja#1]


– Potwierdzamy. Rozpoczęliśmy przygotowania do produkcji pełnometrażowego aktorskiego filmu fabularnego Wiedźmin, za który odpowiedzialny będzie Tomek Bagiński i ekipa Platige Films. Scenariusz powstanie w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest obecnie w fazie developmentu – czytamy w oficjalnym komunikacie Platige Image.

Wiemy już zatem, że film Wiedźmin nie zostanie w pełni wykonany jako komputerowa animacja. Platige Films zajmie się zapewne efektami specjalnymi, które ozdobią grę aktorską.

[Oryginalna wiadomość]

Na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pojawiła się lista wniosków, w której producenci proszą o dopuszczenie swoich projektów do programu operacyjnego Produkcja filmowa. Na długiej liście widnieje film fabularny z Białym Wilkiem.

Wnioskodawcą jest studio Platige Films, które wchodzi w skład spółki Platige Image. Tytuł roboczy projektu to po prostu Wiedźmin. Jako przewidywanego reżysera wymieniono Tomasza Bagińskiego. Twórcy wystąpili z wnioskiem o Stypendia scenariuszowe i Rozwój projektu.

Sądząc po wnioskodawcy możemy podejrzewać, że moglibyśmy dostać produkt wykonany w wirtualnym świecie. – Celem Platige Films jest tworzenie i opowiadanie historii za pomocą animacji komputerowej i filmów live action z szerokim użyciem VFX – czytamy na stronie studia.

Platige Films jest również autorem renderowanych zwiastunów gier z cyklu Wiedźmin. Sami zobaczcie, jak studio zapowiada nadchodzącą grę od CD Projekt RED.

Platige Films i ich teaser do Wiedźmin 3: Dziki Gon

 

 

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

5 Shares
Share5
+1
Tweet